-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti
2017 09 11

Šią vasarą imigracija augo, emigracija nežymiai mažėjo

Šią vasarą išaugo į Lietuvą gyventi atvykstančių žmonių skaičius, o emigracija nežymiai sumažėjo, tačiau išvykstančių vis dar yra daugiau nei atvykstančių, rodo pirmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Paskutinė diena prieš Vilniaus oro uosto uždarymą
Emigracija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Šių metų birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais į Lietuvą atvyko 8.932 imigrantai. Pernai vasarą gyventi į Lietuvą atvyko 5.957 žmonės.

Statistika rodo, kad į Lietuvą atvyksta vis daugiau užsieniečių, nors dauguma imigrantų išlieka grįžtantys lietuviai. Iš visų šiemet atvykstančių žmonių į Lietuvą apie 64 proc. yra Lietuvos piliečiai. Pernai lietuviai sudarė apie 71 proc. visų imigrantų.

Ekspertai teigia, kad užsieniečių imigracija auga supaprastinus galimybes jiems įsidarbinti Lietuvoje ir šiemet birželį įsigaliojus Ukrainos beviziam režimui su Europos Sąjunga.

Imigrantų užsieniečių skaičius turi potencialo dar labiau augti. Kai kurie stambūs darbdaviai sako galintys įdarbinti jų dar daugiau, tačiau Lietuvoje dėl didelio pareigūnų darbo krūvio darbo vizų ar leidimų gyventi tenka laukti pernelyg ilgai.

Emigracija – panaši

Augant imigracijai į Lietuvą, šią vasarą nesmarkiai sumažėjo emigracija. Pernai per tris vasaros mėnesius iš šalies išvažiavo 15.047 žmonės, šiemet – 14.424 asmenys.

Pernai dėl emigracijos į Vakarų Europą Lietuva neteko apie 30 tūkst., o per pirmus aštuonis šių metų mėnesius – beveik 24 tūkst. gyventojų.

Kai kurie ekspertai emigracijos pagreitį šių metų pirmoje pusėje vadina laikina tendencija, nes dalis emigrantų galėjo suskubti deklaruoti išvykimą, kad išvengtų prievolės mokėti privalomojo sveikatos draudimo mokestį, kiti galbūt skubėjo į Britaniją, kol ši šalis nesiėmė ribojimų artėjant pasitraukimui iš Europos Sąjungos.

Apklausų duomenimis, dauguma emigrantų iš Lietuvos į Vakarų Europą išvyksta dėl didesnių algų, emigraciją gali skatinti ir didelė pajamų nelygybė.

Dėl emigracijos ir visuomenės senėjimo Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo nuo 3,7 mln. 1990 metais iki 2,8 mln. šiais metais.

Tokie mastai kelia pavojų, nes verslui ima trūkti darbuotojų, tampa sunkiau finansuoti pensijas, sveikatos priežiūrą bei švietimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius