Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaurės Airijoje lietuvius terorizavęs, jiems langus daužęs ir svastikas piešęs kaimynas pasiųstas už grotų

Lietuvių ir lenkų namai buvo aprašinėti įžeidimais ir svastikomis.
Asmeninio archyvo nuotr. / Lietuvių ir lenkų namai buvo aprašinėti įžeidimais ir svastikomis.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dunganone (Šiaurės Airija) gyvenantys lietuviai gali lengviau atsikvėpti. Nuo pernai rugpjūčio kas antrą savaitgalį jų automobilius dažais laistęs, ant tvorų svastikas piešęs ir namų langus daužęs kaimynas antradienį nuteistas kalėti. Teismas nusprendė, kad 31m. Gary Ashley Smythas už įvykdytus rasistinius nusikaltimus turi atsakyti metus praleisdamas už grotų, skelbia midulstermail.co.uk.


Teisme paaiškėjo, kad pernai rugpjūčio 25 d. naktį, apie 2.35 val. netoli G.A.Smytho kaimynė lietuvė buvo pažadinta trijų garsių bumbtelėjimų ir dūžtančio lango garso. Kita moteris pro langą pamatė nubėgantį ir užsieniečius garsiai keikiantį G.A.Smythą.

Po šio išpuolio paaiškėjo, kad tai buvo ne pirmas kartas, kai kaimynas terorizavo netoliese gyvenančius tris lietuvius.

Vyro advokatas teisme aiškino, kad jo ginamasis išpuolių ėmėsi būdamas girtas. Jis tikino, kad G.A.Smythas nejaučia neapykantos kitataučiams bei pridūrė, kad dirbdamas kalėjime jis neblogai sutarė su įvairių tautybių bendradarbiais.

Tačiau teisėjo Pato Magillo tai neįtikino ir jis skyrė G.A.Smythui metų laisvės atėjimo bausmę bei nurodė susimokėti 25 svarų sterlingų baudą.

Nuo G.A.Smyto nukentėję lietuviai 15min.lt yra pasakoję, kad jis siejamas su viena iš lojalistų militaristinių grupuočių, yra ne kartą patekęs į pareigūnų akiratį, paauglystėje padegęs savo motinos namus.

Taip pat jie stebėjosi, kad išpuoliai nesibaigė net ir tada, kai G.A.Smytas jau buvo sulaikytas. Jis pasakojo, kad sulaikius siautėjantį kaimyną, plytgaliais rajone ėmė švaistytis jo draugai.

Be to, lietuviai stebėjosi, kad policijos pareigūnai, užuot padėję, liepė nukentėjusiems patiems nusiplauti svastikas ir rekomendavo išsikraustyti iš šio rajono.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min