Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaurės Airijoje nuteista tris lietuvius grupiniu išprievartavimu apkaltinusi lenkė

Verkianti moteris
123FR nuotr. / Verkianti moteris
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaurės Airijos Eniskleno magistratų teismas trims mėnesiams nelaisvės nuteisė lenkę, tris lietuvius apkaltinusią grupiniu išprievartavimu. Pareigūnai išsiaiškino, kad jokios prievartos 33 m. dviejų vaikų motina nepatyrė. Melu ji bandė nuo vyro nuslėpti neištikimybę, rašo fermanaghherald.com.

Nuteistoji Magdalena Brojek savo vyrui ir policijai pernai liepą papasakojo, kad buvo apsvaiginta, nuvežta į nežinomą butą ir išprievartauta trijų lietuvių.

Tačiau po beveik metus trukusio tyrimo ir bylos nagrinėjimo teisme už melagingus parodymus ir sugaišintą pareigūnų laiką buvo nuteista pati M.Brojek.

Prokuroras teisme pasakojo, kad pernai liepos 24 d. į policiją kreipėsi M.Brojek vyras. Jis papasakojo, kad jo žmona buvo išprievartauta. Tą patį pareigūnams patvirtinto ir moteris.

Rado taksi vairuotoją

Policija pradėjo tyrimą, tris valandas važinėjo po miestą ieškodama nusikaltėlių, peržiūrėjo miesto vaizdo kamerų įrašus, apklausė kelis galimus įtariamuosius. Galiausiai pareigūnai aptiko taksi vairuotoją, tariamos nelaimės išvakarėse pavežusį moterį.

Jis pareigūnams papasakojo paėmęs M.Brojek iš namų apie 18.30 val. Taksi vairuotojas atpasakojo, kad moteris jam papasakojo pirmą kartą važiuojanti susitikti su vyru, su kuriuo susipažino socialiniame tinkle „Facebook“.

Kitą rytą apie 4.50 val. vėl sulaukė M.Brojek skambučio. Ji paprašė parvežti ją namo. Policijai taksi vairuotojas sakė, kad ji neatrodė sutrikusi.

Tuo tarpu apie 22 val. iš darbo grįžęs ir žmonos iki paryčių nesulaukęs vyras išgirdo kitą istoriją. Jam M.Brojek papasakojo buvusi išprievartauta lietuvių trijulės.

Apkaltino airį

Atlikdami tyrimą policininkai prašė moters duoti jiems tą naktį dėvėtas kelnaites, taip pat savo mobilųjį telefoną, tačiau to daryti ji nenorėjo.

Tik vėliau, supratusi, kad policininkai vis tiek išsiaiškins tiesą, moteris prisipažino melavusi. Tada ji papasakojo, kad ją iš tiesų išprievartavo ne lietuviai, o airis.

Ji prisipažino pati nuvykusi į jo namus, tačiau mylėtis esą nenorėjusi, o buvusi įstumta į vonią ir išprievartauta. Policijai vyras tvirtino, kad jokios prievartos nenaudojo, o moteris pati sutiko mylėtis su juo. Medikai ant moters kūno nerado jokių smurto žymių.

Policija rado ir M.Brojek airiui rašytas žinutes su prašymu „nesakyti policijai, kad ji ten buvo“.

Taip pat kitą jų susirašinėjamą prieš ir po lemtingos nakties.

Tyrimas kainavo beveik 15 tūkst. svarų

Prokuroro skaičiavimu, policija tirdama bylą sugaišo 210 darbo valandų. Jų darbas kainavo 10,5 tūkst. svarų. Dar 4,4 tūkst. svarų buvo išleisti įrodymų tyrimams.

M.Brojek gynėjas teisme kalbėdamas pareiškė, kad Šiaurės Airija yra labai nepalanki romanams šalis. Jis tikino, kad moteris norėjo tik apgauti savo vyrą, tačiau jis kreipėsi į policiją ir ji nebegalėjo prisipažinti melavusi.

„Paskui ji nebegalėjo sustoti. Ji supanikavo, bet tik dabar supranta, kokį klaidingą kelią pasirinko“, – kalbėjo gynėjas. Jis pridūrė, kad moteris vėliau pripažino, ką padariusi. „Ji dviejų vaikų mama, ką tik išsiskyrusi su vyru. Jai nėra lengva“, – tęsė jis.

Tačiau teisėjas nepasigailėjo melagės ir skyrė jai tris mėnesius kalėjimo. Tiesa, kol kas ji dar gali sprendimą apskųsti. Iki apeliacijos moteris paleista į laisvę už 500 svarų užstatą.

M.Brojek anksčiau kartą jau buvo teista gimtojoje Lenkijoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min