Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiurpinantis žiaurumas: dvidešimtmetį italą keturi lietuviai nužudė sudavę mažiausiai šimtą smūgių

Nužudytas Joele Leotta
Asmeninio archyvo „Facebook“ nuotr. / Nužudytas Joele Leotta
Šaltinis: 15min
0
A A

Keturi lietuviai Didžiosios Britanijos teisme kaltinami žiauria žmogžudyste. Nustatyta, kad dvidešimtmetis italas Joele Leotta pernai spalį ligoninėje mirė patyręs mažiausiai šimtą smūgių, skelbia kentonline.co.uk.

Kaltinimai nužudymu yra pareikšti 26 m. Aleksandrui Žuravliovui, 21 m. Linui Židoniui, trisdešimtmečiui Tomui Geležiniui ir 23 m. Sauliui Tamoliūnui. Visi jie kaltę neigia.

Taip pat jie neigė mušę nužudytojo draugą dvidešimtmetį Alexą Galbiatį.

Prokuroras tvirtina, kad keturi lietuviai įvykdė nusikaltimą. Jis pareiškė, kad J.Leotta mirė sumuštas savo bute. Skaičiuojama, kad jam buvo suduota ne mažiau nei 100 smūgių. Prokuroro teigimu, keturi lietuviai į nužudytojo kambarį įsilaužė ir jį sumušė manydami, kad tai jis pasiskundė darbdaviui dėl to, kad T.Geležinis, gyvenęs tame pačiame pastate virš restorano, kuriame dirbo J.Loetta, naktimis garsiai klausė muzikos.

Teisme buvo demonstruojami įkalčiai: sulinkęs strypas, kruvinos italų pižamos.

Trankė į grindis

Pats A.Galbiatis, gyvenęs kartu su nužudytuoju ir taip pat sumuštas pernai spalio 20 d.,  teisme pasakojo, kad prasidėjus konfliktui jis kambario duris buvo užrėmęs iš spintos ištrauktu metaliniu strypu.

Jis pasakojo, kad užrėmę duris jie su draugu dukart skambino pagalbos telefonu. Šie skambučiai yra užfiksuoti.

Tačiau netrukus lietuviai užpuolikai spyriu duris išlaužė ir ėmė beatodairiškai talžyti du draugus.

„Gulėjau ant grindų prispaustas įsiutusio vaikino ir mačiau, kad mano draugą jie skriaudžia vis pakeldami nuo žemės ir tėkšdami žemyn“, – teisme pasakojo liudininkas.

Gulėjau ant grindų prispaustas įsiutusio vaikino ir mačiau, kad mano draugą jie skriaudžia vis pakeldami nuo žemės ir tėkšdami žemyn, - teigė liudininkas.

Jis prisiminė, kad užpuolikai trumpam buvo palikę aukas ramybėje, tačiau netrukus vėl grįžo ir tęsė savo egzekuciją.

A.Galbiatis tikino sakė, kad antrąsyk jis buvo užpultas vonioje, todėl nematė, ką tuo metu teko patirti jo draugui J.Loettai.

Italas pasakojo apsimetęs, kad prarado sąmonę, o iš vonios išdrįsęs išeiti tik tada, kai užpuolikai pasišalino. Draugą J.Loettą jis rado numestą laiptų aikštelėje aukštu žemiau.

Kaltino rūkius „žolę“

L.Židonio advokatė Eleanora Laws teisme sakė, kad prieš konfliktą italai buvo parūkę „žolės“.

A.Galbiatis neslėpė, kad jie su draugu dažnai prieš miegą parūkydavo, tačiau negalėjo atsiminti, ar tikrai jie tai darė prieš muštynes.

Dvidešimtmetis italas buvo nužudytas pernai spalio pabaigoje. Į Angliją tobulinti kalbos žinių jis buvo atvykęs vos savaitę prieš nelaimę ir jau buvo susiradęs padavėjo darbą italų restoranėlyje.

Tačiau sekmadienio naktį, išlaužę duris jų kaimynai iš buto aukštu aukščiau įsiveržė į italų nuomotą butą ir ėmė juos žiauriai mušti. J.Leotta mirė įvykio vietoje. Jo draugas A.Galbiatis buvo ilgai gydytas ligoninėje.

Dėl įvykio buvo apklausti dešimt vyrų. Visi jie – iš Rytų Europos.

Po apklausų keturiems Lietuvos piliečiams buvo pateikti kaltinimai J.Leottos nužudymu ir jo bičiulio A.Galbiačio sunkiu kūno sužalojimu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min