Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 4d. 19:02

Škotijoje už kanapių auginimą nuteisti lietuviai kalės trejus metus: teisinosi, kad patys buvo apgauti

Kanapės
123RF.com nuotr. / Kanapės

Du lietuviai už tai, kad kaime Škotijos pakrantėje prižiūrėjo 500 tūkst. svarų vertės nelegalią narkotinių kanapių fermą, susilaukė trejų metų laisvės atėmimo bausmių. Šerifė nepatikėjo jų pasiteisinimais, kad jie patys buvo apgauti. Apie tai rašo Škotijos laikraštis „Press and Journal“.

Pasak laikraščio, lietuviai Egidijus Anzelis ir Inas Maksimavičius tvirtino, kad į Škotijos šiaurės rytus persikraustyti buvo įtikinti jiems žadant, kad dirbs žuvų fabrike.

Tačiau atvykę jie buvo nuvežti į namą Nju Aberduro kaime netoli Freizerburgo miestelio, kad ten „prižiūrėtų“ kanapių fermą.

Abu lietuviai tai, kad augino ir platino kanapes, prisipažino anksčiau. Penktadienį jie pasirodė Aberdino šerifo teisme, kad išgirstų nuosprendį.

I.Maksimavičiaus advokatas Leonardas Burkenshow teigė, kad abu vyrai buvo „atvežti čia, kad prižiūrėtų operacijas“, kurias organizavo visai kiti žmonės.

Jo teigimu, 26 metų I.Maksimavičius emigravo į Škotiją, kad dirbtų žuvų fabrike, bet vėliau įsitraukė į narkotikų platinimo verslą.

Policija namą Nju Aberdure šturmavo 2019 m. liepą. Viduje jie rado per 640 kanapės augalų, kurie augo specialiai kanapių auginimui pritaikytose namo kambariuose. Auginti kanapes buvo pritaikyta svetainė, du miegamieji ir prie namo esantis garažas.

Kanapių verpė galėjo siekti ir daugiau negu 500 tūkst. dolerių, nes maždaug ketvirtadalis rastų augalų buvo dar tik sodinukai, kurių vertė dar nebuvo reikšminga.

Kaimynai teigė esantys šokiruoti nelegalios kanapių fermos, įkurtos visai šalia jų namų. Jie pripažino, kad jiems kilo įtarimų, nes užuolaidos ir žaliuzės name visą parą būdavo užtrauktos.

E.Anzelio advokatas Stuartas Flowerdew teigė, kad 22 metų amžiaus jo ginamasis sutiko dirbti Škotijos šiaurės rytuose nežinodamas, kuo užsiims.

„Jį iš Lietuvos atvežė autobusiuku. Jis nežinojo, kokį darbą dirbs. Mano ginamasis sutinka, kad tai buvo neapgalvota. Jis ką tik buvo atvykęs į šalį, ir jis neplanavo įsitraukti į tokius dalykus. Jis nebuvo atsakingas už operacijos organizavimą. Jis buvo įsitraukęs tik labai žemame lygmenyje“, – sakė S.Flowerdew.

I.Maksimavičiaus advokatas L.Burkenshow pridūrė: „Iš augalų amžiaus matosi, kad kanapes auginti buvo pradėta dar prieš atvykstant šiems vyrams“.

Nors šerifė Morag McLaughlin atkreipė dėmesį į pažeidžiamą vyrų situaciją, ji teigė, kad alternatyvos kalėjimo bausmei šiuo atveju nėra.

„Didelio masto [kanapių] auginimo operacijos, siekiant pasipelnyti, tokios kaip ši, visada susilauks griežtos bausmės – net ir tais atvejais, kai kaltinamieji į jas įsitraukia tik žemiausiame lygmenyje. Aš nematau skirtumų tarp jūsų atsakomybės ir nubaudžiu jus abu trejų metų bausme“, – sakė ji kaltinamiesiems.

Bausmės atlikimo pradžia bus laikoma 2019 m. liepa, kuomet abu vyrai buvo pirmąkart sulaikyti.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:23
04:04
02:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min