TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suskaičiuoti Londono gatvėse valkataujantys lietuviai

Benamis Londone
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Benamis Londone
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugiau kaip ketvirtadalis Londono benamių – atvykėliai iš Rytų Europos šalių, per pastaruosius dešimt metų prisijungusių prie Europos Sąjungos, – skelbia „Daily Mail“.

Nustatyta, kad atvykėliai iš Lenkijos, Rumunijos, Lietuvos, Latvijos, Vengrijos, Slovakijos, Bulgarijos, Estijos, Slovėnijos ir Čekijos Respublikos sudaro 28 proc. visų valkataujančių Londone asmenų.

Tuo metu, remiantis oficialia statistika, nuo 2010 m. dėl augančio būsto trūkumo Didžiosios Britanijos benamių skaičius išaugo 37 proc.

Skaičiuojama, kad Jungtinės Karalystės sostinės gatvėse priversti miegoti 8 proc. atvykėlių iš Rumunijos, 3 proc. – iš Lietuvos.

Šie skaičiai verčia dar labiau nerimauti dėl to, kad daugėjantis benamių iš Rumunijos ir Bulgarijos skaičius kels įtampa Junginės Karalystės socialinės apsaugos sistemai.

Priminsime, kad šių metų sausio 1 d. rumunai ir bulgarai įgijo teisę laisvai atvykti į Jungtinę Karalystę. Vis dėlto kol kas atvykėlių iš šių valstybių nėra tiek daug, kiek buvo baiminamasi, kad bus. Tačiau gerai žinomose Londono centro vietose, pavyzdžiui, prabangiame rajone šalia Marmuro arkos įsikūrė keletas benamių stovyklų. Čia vyksta tikri mūšiai tarp imigraciją bandančių pažaboti valstybės tarnautojų ir atvykėlių iš kitų ES šalių, miegančių gatvėse, prašančių išmaldos ir vagiliaujančių.

ES narių piliečiai, kurie neturi darbo ir negali savęs išlaikyti, neturi teisės likti Jungtinėje Karalystėje. Tai reiškia, kad tie, kurie miega gatvėje ir neturi darbo, gali būti deportuoti.

Praėjusiais metais benamiams pagalbą teikianti labdaros organizacija nufilmavo vaizdą, kaip lenkiškai kalbama apie pavojus, kurie gali kilti tiems, kurie atvyksta į Londoną, neturėdami darbo ar galimybės save išlaikyti. Minėtame vaizdo įraše lenkams patariama „būti gerai pasirengus, jeigu ketina vykti į Didžiąją Britaniją – turėti atsarginių pinigų ir garantuotą darbo vietą“. Šiame vaizdo įraše taip pat rodoma dramatiška ir nerimą kelianti lenkų imigranto istorija, kurią suvaidino aktorius. Pastarasis vaizdo įraše įkūnija darbą praradusį, sumuštą, o vėliau miegantį gatvėje sudegintą žmogų. 

Palyginti su praėjusių metų duomenimis, Londono benamių skaičius auga nestipriai. Vis dėlto jis sudaro daugiau nei penktadalį visoje šalyje gyvenančių benamių.

Kas dešimtas – lenkas

Benamiams padedančios organizacijos „The Combined Homelessness and Information Network“ duomenimis, vienas iš dešimties Londono gatvėse miegančių benamių – atvykėlis iš Lenkijos.

Skaičiuojama, kad Jungtinės Karalystės sostinės gatvėse priversti miegoti 8 proc. atvykėlių iš Rumunijos, 3 proc. – iš Lietuvos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min