TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Suspenduotas kunigas Alvydas Vainoras Londone be leidimo naudojasi lietuviškos „Camelia“ vaistinės vardu

Dėl Londone veikiančios vaistinės pavadinimo imtąsi teisinių veiksmų.
Dėl Londone veikiančios vaistinės pavadinimo imtąsi teisinių veiksmų.
Šaltinis: 15min iš Londono
20
A A

Lietuvoje suspenduotas kunigas Alvydas Vainoras sėkmingai emigravo į Didžiąją Britaniją ir galimai neteisėtai pasinaudojęs „Camelia“ vaistinės prekiniu ženklu, pradėjo savo verslą. Bendruomenės bažnyčiai vadovaujantis dvasininku save laikantis vyras atliko Romos katalikams įprastas apeigas bei viliojo iš emigrantų pinigus, išduodamas jiems negaliojančius dokumentus.

Anksčiau 15min rašė apie nuo A.Vainoro nukentėjusius Londono lietuvius. Vyras, prisistatydavęs Romos bažnyčios kunigu, suteikė dešimtims lietuvių vaikų Pirmąją Komuniją bei krikštą.

15min.lt nuotr./Alvydas Vainoras
15min.lt nuotr./Alvydas Vainoras

„Pasiskolino“ populiarų vaistinės pavadinimą

2012-ųjų liepos 5-ąją A.Vainoras Londone įregistravo farmacijos kompaniją „Camelia Pharmacy Ltd“, tačiau skirtingai nei ankstesnėse savo valdytose kompanijose Jungtinėje Karalystėje, darbą pradėjo be partnerių.

Vienintelis akcijų ir bendrovės savininkas pasinaudojo Lietuvoje gerai žinomu pavadinimu ir atidarė vaistinę. Kaip skelbiama įmonės registracijos dokumentuose, „Camelia Pharmacy Ltd“ tiekia medikamentus specializuotoms parduotuvėms.

Vienintelis akcijų ir bendrovės savininkas pasinaudojo Lietuvoje gerai žinomu pavadinimu ir atidarė vaistinę.

Lietuvoje „Camelia“ vaistinių tinklą valdanti įmonė UAB „Nemuno vaistinės“ tvirtino, kad su Londone įkurta farmacijos kompanija bei A.Vainoru ne tik neturi nieko bendro, bet ir ėmėsi teisinių veiksmų, kad užkirstų kelią neteisėtam pavadinimo naudojimui.

A.Vainoro valdomoje vaistinėje parduodami ir lietuviški, ir kitose šalyse gaminti medikamentai.
A.Vainoro valdomoje vaistinėje parduodami ir lietuviški, ir kitose šalyse gaminti medikamentai.

„Atsakingai pareiškiame, kad su Didžiojoje Britanijoje veikiančia „Camelia Pharmacy Ltd“ vaistine neturime nieko bendro. Esame užregistravę CAMELIA prekinį ženklą Didžiojoje Britanijoje ir pradėję teisinius procesus siekdami uždrausti šį ženklą naudoti. Prekinio ženklo registracijos procesą pradėjome maždaug prieš 2 metus, nes siekėme apsaugoti CAMELIA prekinį ženklą. Plėtros užsienio šalyse neplanuojame“, – sakė „UAB Nemuno vaistinės“ generalinė direktorė Aušra Budrikienė.

A.Vainoro veiklą tirs Didžiosios Britanijos Bendrosios Farmacijos taryba

A.Vainoro valdoma įmonė ne tik prekiauja vaistais Rytų Londone įkurtoje vaistinėje, bet ir tiekia produkciją lietuviškomis prekėmis prekiaujančioms parduotuvėms. Pagal Jungtinės Karalystės įstatymus, farmacijos įstaiga tiekti medikamentus turi teisę tik kitoms registruotoms farmacijos įmonėms.

Lietuviškų parduotuvių savininkai atsisakė komentuoti bendradarbiavimą su suspenduotu kunigu A.Vainoru.

Jungtinės Karalystės įstatymai skelbia, kad farmacijos kompaniją įkurti ir vykdyti veiklą gali tik asmuo, įgijęs farmacinį išsilavinimą arba turintis oficialiai registruotą tokį išsilavinimą įgijusį partnerį.

„Didžiojoje Britanijoje vaistinės savininkas neprivalo būti registruotas vaistininkas, tačiau jei jis neturi reikiamo išsilavinimo, įmonės vykdomos veiklos priežiūrai privalo paskirti vadovą, kuris būtų registruotas farmacininkas“, – 15min tvirtino Didžiosios Britanijos Bendrosios Farmacijos tarybos atstovė spaudai Kris Verle bei pridūrė, kad Taryba imsis tirti A.Vainoro veiklą Didžiojoje Britanijoje.

Bendrosios Farmacijos tarybos registruotų vaistininkų sąraše A.Vainoras nėra registruotas.

„Camelia Pharmacy Ltd“ kompanijos registracijos dokumentuose toks partneris nenurodomas, o 100 proc. akcijų paketo priklauso suspenduotam kunigui, kuris yra ir įmonės įkūrėjas bei direktorius. Bendrosios Farmacijos tarybos registruotų vaistininkų sąraše A.Vainoras taip pat nėra registruotas.

Lietuviškoms parduotuvėms siunčiamuose pasiūlymuose su tiekiama produkcija „Camelia Pharmacy Ltd“ naudoja logotipą, itin panašų į Lietuvoje populiarių „Camelia“ vaistinių, tačiau kitokį, negu besipuikuojantis ant A.Vainoro vaistinės iškabos. Neįsižiūrėjus atidžiau skirtumo galima ir nepastebėti.

A.Vainoro valdomos vaistinės logotipas, nurodomas ant gaminių pasiūlymų parduotuvėms.
A.Vainoro valdomos vaistinės logotipas, nurodomas ant gaminių pasiūlymų parduotuvėms.
Lietuvoje veikiančių vaistinių tinklo logotipas.
Lietuvoje veikiančių vaistinių tinklo logotipas.

Aktyvus verslininkas

Nuo kunigiškų pareigų A.Vainoras Lietuvoje buvo nušalintas 2008-ųjų gegužės 21 d., tų pačių metų lapkričio 5-ąją vyras Londone tapo kompanijos „Kaštonas Ltd“ direktoriumi. Šių pareigų vyras neteko 2009-ųjų gruodžio 18 d., kai įmonės direktore buvo paskirta Aurelija Regina Valaitienė. Šiuo metu nebeveikianti kompanija buvo registruota kaip mažmeninės prekybos specializuotų maisto produktų parduotuvėms tiekėja.

Iš tėvynės pažįstamas vaistinės pavadinimas masina Londono lietuvius.
Iš tėvynės pažįstamas vaistinės pavadinimas masina Londono lietuvius.

2012-ųjų kovą buvęs kunigas, drauge su partneriu Robertu Kazuliu, tapo farmacijos kompanijos „Dali Chemist Ltd“ direktoriais. Po metų R.Kazulis paliko įmonę, tad vieninteliu uždarosios akcinės bendrovės savininku tapo A.Vainoras.

Kompanija, registruota, kaip neužsiimanti prekybos veikla, buvo antroji kompanija Didžiojoje Britanijoje, su kuria susijęs suspenduotas kunigas. Ji šiuo metu taip pat nebevykdo veiklos. Tais pačiais metais A.Vainoras registravo ir trečiąją kompaniją „Camelia Pharmacy Ltd“.

Į 15min žurnalistės skambučius A.Vainoras ilgai neatsakė, taip pat ignoravo trumpąsias žinutes su užduodamais klausimais. Galiausiai pakėlęs telefono ragelį jį padėjo žurnalistei vos spėjus prisistatyti.​

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min