Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 7d. 06:02

Tarp pernai britus labiausiai sukrėtusių ir nuteistų nusikaltėlių – benamį nužudę lietuviai

Olegas Borisovskis, Saulius Lemezonas ir Vytautus Medeckis
Didžiosios Britanijos teisėsaugos institucijų išplatinta nuotr. / Olegas Borisovskis, Saulius Lemezonas ir Vytautus Medeckis

Prisimindamas praėjusius metus, britų leidinys „Manchester Evening News“ sudarė 55-ių nusikaltėlių sąrašą, į kurį pateko Didžiąją Britaniją sukrėtę ir galiausiai teisingumo atpildo už savo poelgius sulaukę nuteistieji. Tarp šių asmenų minimi ir du lietuviai, kurie kartu su Rusijos piliečiu nužudė benamį.

Kaip pažymi leidinys, šiame sąraše – žudikai, prievartautojai, priekabiautojai, kurie praėjusiais metais pateko už grotų. Jų nusikaltimai sukrėtė visą Didžiąją Britaniją.

Sąraše minimi lietuviai – 44-erių Saulius Lemezonas ir 30-ies Vytautas Medeckis, kurie kartu su 60-mečiu Rusijos piliečiu Olegu Borisovskiu už grotų pasiųsti dėl benamio nužudymo. Britų teismas nurodė, kad lietuviai kalėjime praleis mažiausiai 20 metų, o Rusijos pilietis – 18.

15min jau rašė, kad O.Borisovskis gyveno bute, kur 2018 metų lapkričio 6 d. įvykdytas nusikaltimas. Kiti du įtariamieji, lietuviai, ir auka tapęs Latvijos pilietis buvo benamiai.

Prieš nusikaltimo dieną vaizdo kameros užfiksavo vyrus, perkančius alkoholį. Tiksliai neaišku, kas minėtame bute vyko lapkričio 5 d. vakarą ir kitos dienos rytą, tačiau aišku, kad įtariamieji buvo „visi kartu“.

Teigiama, kad kaimynas girdėjo stiprų triukšmą. Jis teigė matęs, kaip vyrai tempė aukos kūną laiptais ir jį numetė gatvėje. Jis esą iškvietė ir policijos pareigūnus.

Viešoje vietoje įtaisytos vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo, kad nusikaltimą įvykdę vyrai, atsikratę auka, ėjo į parduotuvę, kur įsigijo alkoholinių gėrimų.

Į įvykio vietą atvykę medikai latviui padėti nebegalėjo – jam konstatuota mirtis.

Atlikus pomirtinį tyrimą paaiškėjo, kad latviui suduota 50 kartų – sukrėstos smegenys, sulaužyti šonkauliai, lūžusi nosis. Įtariama, kad vyras mušamas buvo ne vieną valandą.

„Kai buvo aišku, kad jis miręs arba miršta, jie įdėjo jo kūną į miegmaišį ir išnešė į gatvę, nutempė grindiniu ir paliko kaip šiukšlių maišą“, – teisme kalbėjo prokurorė Rachel Brand.

Pasak pareigūnės, nebuvo jokios priežasties nužudyti vyrą, tačiau visi kaltinamieji buvo girti ir tai, matyt, yra situacijos paaiškinimas.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:23
04:04
02:49

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min