Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tonas narkotikų gaminusi gauja, kurioje ir lietuviai, sulaukė nuosprendžio Suomijoje

Sandėlyje Nyderlanduose rastos dvi tonos narkotikų
Sandėlyje Nyderlanduose rastos dvi tonos narkotikų
Šaltinis: 15min
0
A A

Suomijos Espo apylinkės teismas pirmadienį nuteisė dvidešimt tarptautiniam narkotikų gamybos ir prekybos tinklui priklaususių vyrų. Tarp nuteistųjų – mažiausiai du lietuviai, skelbia yle.fi.

Teismas nustatė, kad gaujoje išvis veikė mažiausiai 20 vyrų iš aštuonių pasaulio šalių: Suomijos, Prancūzijos, Belgijos, Nyderlandų, Estijos, Lietuvos, Somalio ir Irako.

Keturiems gaujos vadeivoms skirta po dešimt ir daugiau metų nelaisvės.

Prokuroras Erkki Huhtala, išgirdęs nuosprendį, iškart pareiškė jį skųsiantis. Jo teigimu, vyrai nusipelno dvigubai griežtesnių bausmių.

Šią gaują Suomijos policija pradėjo stebėti pernai. Tyrimo metu nustatyta, kad dvidešimt vyrų į Suomiją atvežė tūkstančius ekstazio tablečių ir dešimtis kilogramų amfetamino.

Pirmiausia Suomijos pareigūnų akis užkliuvo už Suomijoje gyvenančio lietuvio, kuris pernai kovą į Suomiją įvežė 15 kilogramų amfetamino ir 10 tūkst. ekstazio tablečių.

Po kelių mėnesių įkliuvęs dar vienas Lietuvos pilietis vėl buvo sugautas su kone identišku kroviniu.

Kiekviena siunta buvo verta apytiksliai 1,5 mln. eurų.

Kiekviena siunta buvo verta apytiksliai 1,5 mln. eurų.

Nustatyta, kad narkotikai buvo gaminami Nyderlanduose. Per jungtinę Suomijos ir Nyderlandų pareigūnų operaciją buvo aptiktas amfetamino gamybos fabrikėlis. Ten surasta 1800 kilogramų hašiso, verto maždaug 18 mln. eurų.

Tyrimas toliau buvo vykdomas bendradarbiaujant Nyderlandų, Lietuvos, Lenkijos, Belgijos ir Prancūzijos teisėsaugai. Taip pat nusikaltėlius nustatyti padėjo Europolas ir Eurojustas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min