Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 21d. 00:09

Už cigarečių kontrabandą nuteistas, bet slapstęsis lietuvis sučiuptas – kalės dvejus metus

Haroldas Bernotas
JK policijos nuotr. / Haroldas Bernotas

Lietuvis cigarečių kontrabandininkas Haroldas Bernotas (25 m), dvejus metus slapstęsis nuo Didžiosios Britanijos teisėsaugos, buvo sučiuptas ir uždarytas į kalėjimą. Už grotų jis praleis dvejus metus, rašo „Evening Standard“.

Kaip nurodo portalas, Haroldas priklausė organizuotai gaujai, kuri kontrabandos būdu 2013–2015 metais į šalį atgabeno per 12 milijonų nelegalių cigarečių, kurių vertė iš viso siekė daugiau kaip 3 milijonus eurų.

Iš Lietuvos, Radviliškio miesto, kilęs Haroldas Bernotas policijai pradėjus jo ieškoti, pabėgo į savo gimtąją šalį. Tačiau karališkasis Durhamo teismas 2018 metų gegužę jam nedalyvaujant, nuteisė jį kalėti dvejiems metams.

Tyrėjams birželio 6 dieną galiausiai pavyko atsekti H.Bernoto buvimo vietą Lietuvoje ir jis buvo suimtas. Liepos 9 dieną lietuvis buvo atvesdintas į teismą, kur buvo patvirtinta jam skirta dvejų metų įkalinimo bausmė.

„H.Bernotas bandė pabėgti nuo teisingumo, tačiau net ir karantino metu mums pavyko, bendradarbiaujant su kolegomis, įvykdyti teisingumą. Per septynias dienas nuo jo ekstradicijos patvirtinimo Lietuvoje, H.Bernotas buvo grąžintas atgal į Didžiąją Britaniją ir dabar jis sėdi už grotų“, – portalui pasakojo tyrėjo asistentas Nicolas Sheppardas.

H.Bernotas pirmą kartą buvo sulaikytas 2015 metų balandį kartu su savo gaujos nariais iškraudamas 1,2 mln. cigarečių krovinį Durhamo apygardoje.

Nelegalios prekės į šalį buvo įvežamos, paslėptos mediniuose būgnuose.

Du gaujos nariai už šiuos nusikaltimus jau sėdi kalėjime.

Egidijus Kairys, gyvenantis Londone, 2018 metų gegužę gavo trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Kristupas Strašunskas, iš Klaipėdos, buvo įkalintas 18-ai mėnesių. Jis taip pat buvo pabėgęs į Lietuvą, tačiau 2019 sausį buvo sučiuptas ir uždarytas į kalėjimą.

Dar du gaujos nariai – Dainius Pranskaitis (47 m.), gyvenantis Londone, ir Linas Bernotas (48 m.), iš Radviliškio, taip pat neatvyko į teismą ir šiuo metu abu jie yra ieškomi.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min