Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 2d. 23:56

Užsienio lietuviai: šauktiniai iš užsienio – neįgyvendinama

Užsienio lietuviai: šauktiniai iš užsienio – neįgyvendinama
Stopkadras iš vaizdo įrašo / Užsienio lietuviai: šauktiniai iš užsienio – neįgyvendinama

Į Vilnių susirinkę pasaulio lietuviai diskutuoja apie svarbiausius priimtus sprendimus ir įvykius. Ypač svarbi tema jiems – privalomoji karo tarnyba jaunuoliams, gyvenantiems užsienyje.

„Nors dar nebuvo didesnių susitikimų, tačiau žmonės pasikalba tarpusavyje ir galiu pasakyti atvirai: dauguma mano, kad neįgyvendinamas dalykas yra šauktiniai iš užsienio. Praktiškiau yra prašyti savanorių. Tokių greičiau gali atsirasti: baigusių studijas, gimnazijas. Tų, kurie siekia nuotykių, turi Lietuvos pilietybę ir yra patriotai“, – LRT Televizijos laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Danguolė Navickienė. 

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija pradėjo nagrinėti Lietuvos valstybės saugumo užtikrinimo, pilietybės, programos „Globali Lietuva“ įgyvendinimo ir Darbo kodekso įtakos Lietuvos ekonomikai klausimus.

Du kartus per metus posėdžiaujanti komisija šį kartą Vilniuje dirbs iki penktadienio. Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovai aptaria Lietuvoje bei užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpinasi abipuse pagalba ir parama, keičiasi mokslo, kultūros ir kita informacija, teikia siūlymus Seimui ir kitoms valstybės institucijoms.

Lrt.lt
Temos: 1 Emigracija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min