TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vasario 16-osios gimnazija Vokietijoje iš naujo pradeda vadovo paieškas

Hiutenfeldo Vasario 16-osios gimnazija
Hiutenfeldo Vasario 16-osios gimnazija
Šaltinis: 15min
0
A A

Vokietijoje įsikūrusi lietuviška Vasario 16-osios gimnazija paskelbė naują konkursą į direktoriaus pareigas. Naujas konkursas paskelbtas šią savaitę, pretendentų dokumentų laukiama iki lapkričio 10-osios.

Konkursą direktoriaus pareigoms užimti gimnazija buvo paskelbusi ir liepą. Švietimo ir mokslo ministerija preliminariai buvo sakiusi, kad šio posto siekė septyni kandidatų, tačiau gimnazijos kuratorijos valdybos pirmininkas Valdas Jelis BNS trečiadienį sakė, kad dokumentus iš viso pateikė 13 pretendentų. Visgi laimėtojas neišrinktas, nes, pasak V.Jelio, norima neskubėti.

„Mes esame išrankūs, reikia visokius ir vokiškus, ir lietuviškus reikalavimus, kriterijus atitikti, tai yra labai sunku, mes neskubame ir norime dar toliau ieškoti savo naujų kandidatų“, – teigė V.Jelis.

Mes esame išrankūs, reikia visokius ir vokiškus, ir lietuviškus reikalavimus, kriterijus atitikti, tai yra labai sunku, – sako V.Jelis.

Paskelbus pirmą konkursą buvo planuota, kad naujas direktorius pradės dirbti spalio 1-ąją, dabar tikimasi, kad naujas vadovas eis pareigas nuo 2015 metų sausio 2 dienos.

„Iš būsimo direktoriaus laukiame demokratinio mokyklos valdymo bei abipusiu pasitikėjimu pagrįstų santykių su pedagoginiu personalu, tėvų komitetu, gimnazijos rėmimo fondu, kuratorija bei Vokietijos lietuvių bendruomene. Taip pat tikimės atvirumo šiuolaikiniams pedagoginiams metodams bei gebėjimo kūrybingai vadovauti dvikalbei mokyklai su bendrabučiu“, – skelbia gimnazija.

Konkursą direktoriaus pareigoms užimti gimnazija buvo paskelbusi ir liepą, šio posto siekė septyni pretendentai.

Direktoriui bus taikomas vienų mokslo metų bandomasis laikotarpis, jis privalės puikiai mokėti lietuvių bei vokiečių kalbas.

Vasario 16-osios gimnazija yra įsikūrusi Hiutenfeldo mieste Vokietijoje. Ji įsteigta 1950 metais, siekiant užsienyje gyvenantiems lietuvių kilmės vaikams sudaryti sąlygas puoselėti lietuvių kalbą, kultūrą ir tradicijas. 1999 metais gimnazija įgijo valstybės pripažintos dvikalbės mokyklos statusą.

Šiuo metu gimnazijoje mokosi 190 lietuvių bei vokiečių moksleivių.

Jaunesniųjų klasių mokiniams dalis mokomųjų dalykų pasirinktinai dėstoma lietuvių arba vokiečių kalba, o vyresniems, šalia vokiškoms gimnazijoms įprastų mokomųjų dalykų, suteikiama galimybė lankyti lietuvių kalbos, literatūros bei Lietuvos istorijos pamokas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vokietija
Parašykite atsiliepimą apie 15min