Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 2d. 10:55

Viktoras Bružas britų porą mirtinai subadė iš keršto, dabar kalės 33 metus

Viktoras Bružas
„Facebook" nuotr. / Viktoras Bružas

Trečiadienį Didžiosios Britanijos teisme 38 metų Lietuvos pilietis Viktoras Bružas prisipažino pernai lapkritį per šešias minutes mirtinai subadęs 55 metų Patricką ir 54 metų Gillianą Kettyle'us jų namuose Felčame. Už šį nusikaltimą teismas jam skyrė 33 metus nelaisvės, praneša britų žiniasklaida.

Teisme paaiškėjo, kad V.Bružas nusikaltimui ryžosi įtardamas, kad P.Kettyle'as flirtavo su jo buvusia žmona ir paskatino ją skyryboms.

Pareigūnai išsiaiškino, kad V.Bružas prieš šį nusikaltimą kelis kartus buvo P.Kettyle'ui grasinęs. Policija dėl to buvo jį įspėjusi.

Tačiau pernai lapkričio 27-osios naktį, prieš tai gausiai išgėręs, V.Bružas pasiėmė didelį virtuvinį peilį ir atvyko į Kettyle'ų namus įvykdyti, kaip paaiškino pats žudikas, revanšo už sužlugdytą santuoką.

Du žmones nužudė per 6 minutes

Kelią į šeimininkų miegamąjį V.Bružas puikiai žinojo, nes anksčiau buvo remontavęs jų vonios kambarį. Į namą jis pateko perlipęs per tvorą ir išdaužęs langą pirmajame pastato aukšte.

Name vyras užtruko vos šešias minutes. Per tiek laiko jis mirtinai subadė P.Kettyle'ą ir jo žmoną. Prokuroras Alanas Kentas teigė, kad užpuolimas buvo labai žiaurus. P.Kettyle'as buvo subadytas į galvą, krūtinę, nugarą ir net kojas. Pasak prokuroro, Gillianos žudyti V.Bružas nesiruošė, tačiau moteris stojo ginti savo vyro, todėl smūgių peiliu į nugarą ir krūtinę kliuvo ir jai.

Jis tik paklausė, kiek metų nelaisvės Didžiojoje Britanijoje skiriama už tokį nusikaltimą, – sakė prokuroras.

A.Kento teigimu, moteris kurį laiką dar buvo gyva ir sugebėjo paliepti kitame kambaryje pasislėpusiam šešiolikmečiui sūnui paskambinti policijai. Atvykę pareigūnai pamatė šiurpų vaizdą – nužudyta pora gulėjo kraujo klane savo miegamajame.

Netrukus netoli Kettyle'ų namų buvo rastas ir nužudymo įrankis – peilis su žudiko pirštų atspaudais. Po 18 val. V.Bružas buvo sulaikytas.

Prokuroro teigimu, sulaikomas lietuvis nesipriešino ir elgėsi ypač ramiai. „Jis tik paklausė, kiek metų nelaisvės Didžiojoje Britanijoje skiriama už tokį nusikaltimą“, – pasakojo prokuroras.

Tačiau pirmose apklausose V.Bružas dar mėgino kaltę neigti. Lietuvio prisipažinimą aukų artimieji išgirdo tik trečiadienį teismo salėje. Jo advokatas teigė, kad prisipažinti vyras nutarė dėl to, kad byla būtų greičiau išnagrinėta ir nereikėtų apklausti egzekucijos metu name buvusio ir viską girdėjusio šešiolikmečio.

Kettyle'ų sūnus kraupią lapkričio 27-osios naktį buvo užsirakinęs savo kambaryje ir pasislėpęs. Subadęs aukas V.Bružas dar priėjo prie jo kambario durų ir pasakė nenorintis nieko blogo jam ir Gillianai ir kad „dėl visko kaltas Patrickas“.

Grasino keliskart

Teisme paaiškėjo, kad V.Bružas prieš nusikaltimą ne kartą buvo grasinęs P.Kettyle'ui. 2013 m. sausį dėl lietuvio žinučių britas buvo kreipęsis į policiją, prie namų įrengęs stebėjimo kameras, kurios lemtingą lapkričio naktį fiksavo V.Bružo įsibrovimą.

Tai nebuvo pirmas kartas, kai V.Bružas laužėsi į Kettyle'ų namus. 2012 m. laidydamasis įžeidimais jis jau buvo įsiveržęs pas buvusius darbdavius.

V.Bružas Kettyle'ų įmonėje įsidarbino 2007-aisiais, kai su žmona Kristina iš Kauno persikraustė į Didžiąją Britaniją. Bendradarbiai lietuvį apibūdino kaip gerą statybininką.

Viktoras Bružas
Viktoras Bružas

Šefas paskatino skirtis

37 metų K.Bružienė taip pat dirbo Kettyle'ams. Ji buvo jų valdomos statybų ir nekilnojamojo turto įmonės sekretorė.

Teisme teigta, kad P.Kettyle'as vadovavo verslui iš namų. Tačiau jis gana artimai bendravo su K.Bružiene. Teigiama, kad ji savo viršininkui atviravo apie savo netikusią santuoką, apie vyro agresiją ir buvo jo raginama ryžtis skyryboms.

„P.Kettyle'as buvo tikrai žavingas vyras. Panašu, kad kaltinamojo žmona su juo galėjo atvirai pasikalbėti apie savo santuoką. Ji pasiskundė dėl vyro smurto ir kontrolės, kurią nuolat kentė“, – sakė prokuroras.

Pašnekesiai ir flirtas su šefu moterį įkvėpė skyryboms.

„Gal Patrickas flirtavo su darbuotoja, gal ji atsakė tuo pačiu ir gal tai suteikė tvirtumo K.Bružienei nutraukti kankinančius santykius“, – pripažino A.Kentas.

Pasak jo, V.Bružas apie draugiškus žmonos santykius su vadovu sužinojo perskaitęs jos elektroninius laiškus 2012 m. Vos tai padaręs V.Bružas paryčiais atlėkė pas Kettyle'us rėkdamas, kad Patrickas bando atimti jo žmoną. Dar vieną grasinančią žinutę Patrickui lietuvis elektroniniu paštu išsiuntė 2013 m. Tuomet verslininkas kreipėsi į policiją, o pareigūnai įspėjo V.Bružą liautis persekiojus buvusį darbdavį.

Advokatas: „Norėjo išsaugoti santuoką“

Advokatas Peteris Wilcockas teismą bandė įtikinti, kad žmogžudystės V.Bružas iš anksto neplanavo.

Akivaizdu, kad vyras visaip bandė išsaugoti savo santuoką, – teigė advokatas.

Jo teigimu, su peiliu rankose Kettyle'ų miegamajame V.Bružas pasirodė tik norėdamas pagąsdinti Patricką.

„Akivaizdu, kad vyras visaip bandė išsaugoti savo santuoką“, – gynė lietuvį advokatas.

Jis pabrėžė, kad moters žudyti V.Bružas nė nenorėjo. Taip pat atkreipė dėmesį, kad V.Bružas buvo jautrus šešiolikmečiui ir pripažindamas kaltę apsaugojo jį nuo liudijimų teisme.

Prisipažinimas ketveriais metais sutrumpino ir V.Bružui skirtą laisvės atėmimo bausmę.

Jam kalėjime teks praleisti ne 37, o 33 metus.

Teisėjas: „Santuoką sugriovė pats“

Teisėjas Robinas Spenceris skelbdamas nuosprendį pareiškė, kad Kettyle'ai buvo laiminga sutuoktinių pora, o Patricko flirtas su K.Bružiene buvęs labai nekaltas.

„Manei, kad tavo santuoką sugriovė Patrickas. Tačiau iš tikrųjų ji baigėsi dėl to, kad tu smurtavai prieš savo buvusią žmoną“, – į nuteistąjį kreipėsi teisėjas.

Manei, kad tavo santuoką sugriovė Patrickas. Tačiau iš tikrųjų ji baigėsi dėl to, kad tu smurtavai prieš savo buvusią žmoną, – į nuteistąjį kreipėsi teisėjas.

Teisėjas pažymėjo netikintis, kad peilį į verslininkų namus V.Bružas atsinešė tik norėdamas apsiginti nuo šunų ir siekdamas pagąsdinti Patricką.

„Visa istorija rodo, kad buvai apsėstas minties nužudyti vyrą, kuris drįso flirtuoti su buvusia tavo žmona“, – sakė teisėjas.

Aukų artimieji teisme kalbėti atsisakė dėl per didelio skausmo. Tačiau šeimos atstovas  Markas Prestonas teigė, kad šeimą tenkina teismo skirta bausmė žudikui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min