TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijoje prie Lietuvos ambasados reikalauta įgyvendinti referendumo dėl Visagino AE rezultatus

Protesto akimirka
ŽALI.LT nuotr. / Protesto akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 5 dienos popietę prie Lietuvos ambasados Berlyne susirinkę žmonės reikalavo įgyvendinti referendumo dėl naujos atominės elektrinės Lietuvoje rezultatus.

Antiatominėmis vėliavomis „Atominės energijos? Ačiū, nereikia“ mojavę piliečiai buvo sunerimę dėl Lietuvos valdžios atstovų pasisakymų nepaisyti referendumo rezultatų, rašoma pranešime spaudai. Jie aiškino, kad referendumo rezultatai pagal Referendumo įstatymą yra įpareigojantys, nepaisant to, kad referendumas vadinosi konsultaciniu. 

ŽALI.LT nuotr./Protesto akimirka
ŽALI.LT nuotr./Protesto akimirka

„Jei referendumo rezultatai nebūtų įgyvendinti, tai reikštų, kad Lietuva yra diktatūrinė valstybė, tokia kaip Baltarusija“, – protesto metu kalbėjo Lietuvoje kurį laiką gyvenusi „Anti Atom Berlin“ atstovė Petra Sawade. Ji aiškino, kad dėl demokratijos Lietuvoje susirūpinę visi Vokietijos piliečiai, ne tik tie, kurie yra prieš atominę energetiką.

ŽALI.LT nuotr./Protesto akimirka
ŽALI.LT nuotr./Protesto akimirka

Protestuotojai Vokietijos sostinėje laikė plakatus vokiečių, anglų ir lietuvių kalbomis: „Įgyvendinkite referendumo rezultatus“,  „Ne atominei“, „Ne AKW Visaginas“ (AKW iš vok. “Atomkraftwerk” – atominė elektrinė).

„Lietuvos žmonės pasinaudojo konstitucine teise spręsti vieną svarbiausių valstybės gyvenimo klausimų referendume. Dabar Parlamentas ir Prezidentė privalo vykdyti savo konstitucinę pareigą ir jų sprendimą įgyvendinti“, – apie pagrindinį šalies įstatymą priminė ŽALI.LT aktyvistė Laura Gintalaitė.

Pilietinės visuomenės atstovai ambasados atstovui įteikė Lietuvos Respublikos prezidentei bei Seimo nariams adresuotą atvirą laišką, kurį ambasada  pažadėjo perduoti adresatams.

ŽALI.LT nuotr./Protesto akimirka
ŽALI.LT nuotr./Protesto akimirka

„Ignoruoti žmonių sprendimą tapti nuo atominės energetikos laisva šalimi ir tęsti kalbas su „Hitachi-GE“ apie atominės elektrinės Visagine statymą  būtų antikonstituciška“, – rašoma nevyriausybinės organizacijos „Lüchow-Dannenberg Piliečių Iniciatyva Už Aplinkos Apsaugą“ (vok. Bürgerinitiative Umweltschutz Lüchow-Dannenberg) ir susivienijimo „ŽALI.LT” laiške. Ten pat cituojamas Referendumo įstatymo 8 straipsnis ir raginama kuo greičiau priimti referendumo įgyvendinimui reikiamus įstatymus. 

Proteste dalyvavo apie 50 žmonių iš Vokietijos, Japonijos, Lenkijos bei kitų šalių, atstovaujančių platų spektrą organizacijų, tokių kaip „Naturfreunde“, „Anti Atom Plenum“, „Bund Umwelt Natur Deutschland“ (BUND), „Naturfreundejugend Potsdam“, „Grüne Liga Berlin“. Protestą organizavo „Anti Atom Berlin“ kartu su „ŽALI.LT“. Solidarumo protestai šiandien taip pat vyko Latvijos sostinėje Rygoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min