Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 10d. 17:03

Ainai – viena paslaptingiausių pasaulio tautų: mes nemirsime, nes mokame išlikti

Ainu šeima 15MAX
Kultūros barai / Ainu šeima
Viena paslaptingiausių pasaulio tautų – ainai – prieš 400 metų kontroliavo šiauriausią Japonijos salą Hokaidą, kur gyvena ir šiuo metu, tačiau jų labai nedaug – įvairiais skaičiavimais, nuo 25 iki 200 tūkstančių, 2013 m. duomenimis, vos 17 tūkstančių žmonių.

Nemaža ainų dalis nebemoka gimtosios kalbos, kuri vadinama izoliuotąja, nes nėra įrodyti jokie jos ryšiai su kitomis kalbomis ar jų grupėmis. Tradicijos irgi išskirtinės – moterys dar neseniai tatuiruodavosi veidą vadinamosiomis šypsenų raukšlelėmis, o vyrai nesiskusdavo barzdų. Nors ainų kalba – itin kietas riešutėlis, pasaulio poliglotams ji nepaprastai įdomi.

Nesunaikinamasis ramat ir veiklusis kamuy

Mokslininkai mano, kad į Japoniją ainai atkeliavo iš Sibiro arba iš Ramiojo vandenyno pietinės pakrantės. Japonijos vyriausybė 1889 m. suskubo ainus modernizuoti ir integruoti į savo visuomenę. Ainams tai tapo pražūtinga, jų kalba atsidūrė ties išnykimo riba. Nors dabar japonai gana dėmesingai tyrinėja ainų kalbą ir kultūrą, tautelė sparčiai japoninama: ainai vartoja katakanos (šiek tiek modifikuotą) skiemeninį raštą, yra integrali japonų visuomenės dalis (kaip ir okinaviečiai).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Kultūros barai
Kultūros barai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min