Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mirė seniausias britų karo lakūnas, Britanijos mūšio dalyvis

Per Britanijos mūšį tarp Karališkųjų oro pajėgų (KOP) ir Adolfo Hitlerio „Luftwaffe“ 1940 metais numušto britų lėktuvo „Spitfire“ pilotas Williamas Walkeris liko gyvas ir gyveno dar daug metų, kol numirė būdamas 99-erių, pranešė antradienį šio mūšio atminimo fondas.
Britų lėktuvai Britanijos mūšyje
Britų lėktuvai Britanijos mūšyje / Vokietijos federalinio archyvo nuotr.

W.Walkeris patyrė insultą ir mirė ligoninėje antradienį, likus kelioms dienoms iki 1940 metų konflikto dalyvių veteranų paminėjimo, sakoma atminimo fondo „Battle of Britain Memorial Trust“ pranešime.

Kai buvo numuštas jo lėktuvas, W.Walkeris buvo 27-erių; jam tada kulka pataikė į kulkšnį, o jis pats iššokęs su parašiutu virš į Lamanšo sąsiaurio, pataikė nusileisti prie sudužusio laivo, išlikdamas rikiuotėje per Antrąjį pasaulinį karą.

„Aviacijos kapitonas Williamas Walkeris buvo šiltas, patrauklus draugiškas žmogus, visuomet su žiburiukais akyse“, – sakė fondo pirmininkas Richardas Huntingas.

„Jis žinojo, kaip svarbu pasakoti apie tai, ką jis ir nedaugelis išlikusiųjų padarė 1940 metais“, – pridūrė jis.

Britanijos mūšyje su nacių karo aviacijos galybe sėkmingai kovėsi KOP lėktuvai „Hurricanes“ ir „Spitfire“. Po šio mūšio Winstonas Churchillis ištarė savo garsiąją frazę: „niekada žmonijos konfliktų istorijoje dauguma nebuvo tiek skolinga mažumai“ („never in the field of human conflict was so much owed by so many to so few“).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius