Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 4d. 21:58

Naciai įvykdė didžiausią vagystę meno istorijoje – specialaus dalinio užduotis buvo viską atgauti

Kariai apžiūrinėja meno dirbinius Altaussee saugykloje 15MAX
Vida Press nuotr. / Kariai apžiūrinėja meno dirbinius Altauszė saugykloje
Visagalis Trečiasis reichas ir grynakraujų arijų rasė ne visuomet buvo Adolfo Hitlerio obsesija. Ir juo labiau ne vienintelė. Kol apie fiurerio sostą vaikinas dar nė nesapnavo, A.Hitlerio aistra buvo menas, kuri dužo į šipulius, kuomet jaunuoliui prieš pat nosį duris užtrenkė Vienos dailės akademija. Tapęs vokiečių nacijos lyderiu ir pradėjęs Antrąjį pasaulinį karą, A.Hitleris troško pasisavinti pačius brangiausius meno kūrinius Europoje, tačiau atsirado žmonės, kurie užkirto tam kelią.

A.Hitlerio aistra menui niekada neišblėso. Kuomet dar jaunystėje Vienos dailės akademija atmetė jo darbus dukart, žlugo vaikino svajonė tapti garsiu dailininku. Galbūt todėl tapęs galingiausios Europos valstybės lyderiu ir pradėjęs Antrąjį pasaulinį karą, A.Hitleris nusprendė kompensuoti šią netektį. Pasinaudojęs įgyta valdžia bei nacių Vokietijos karine galia, fiureris pasiryžo susigrobti pačius įspūdingiausius meno šedevrus Senajame žemyne. Viską, kas tik pasitaikė jo kelyje.

A.Hitlerio įsakymu naciai grobė brangiausius meno kūrinius, įkūnijusius Vakarų civilizacijos kultūrinę dvasią. Vokiečiai siekė ne tik pasisavinti svetimus turtus, tačiau ir sunaikinti tautų istorijos pėdsakus. Hitlerio kariai grobė viską iš eilės: paveikslus, skulptūras, Europos bažnyčių, universitetų ir privačias meno kolekcijas, ypač žydų šeimų turtus. Iš Strasbūro katedros išsitempė vitražą, tuštino bibliotekas, vogė bažnyčių varpus, pasisavino šimtus senovinių Toros ritinių ir netgi muzikos instrumentus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min