Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 17d. 12:58

Naujas kolektyvinių traumų įveikimo etapas: baik virkauti, Cvirka!

Rašytojo Petro Cvirkos skveras Vilniuje 15MAX
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Rašytojo Petro Cvirkos skveras Vilniuje
Tikriausiai sutapimas, kad šiais pandeminiais metais pakartotinai buvo išleista ir prof. Danutės Gailienės monografija „Ką jie mums padarė: Lietuvos gyvenimas traumų psichologijos žvilgsniu“ (2021), ir pirmą kartą į skaitytojų rankas atiduotas Gasparo Aleksos romanas „Baik cirkus, Cvirka!“, kurį išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla (2021).

Gasparas Aleksa. Baik cirkus, Cvirka! Romanas. Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla. 2021, 224 p.

Šias knygas sieja ne cirko triukai, o Gailienės su kolegomis tirtų sovietmečio psichologinių traumų diskursas, į kurio orbitą patektų ir naujasis Petro Cvirkos vaizdinys, rodantis, kaip lėtai mūsų visuomenė žengia į naują kolektyvinių traumų įveikos etapą.

Aleksos romanas, kurio pavadinime tikslingai pavartoti Antano Sniečkaus žodžiai, skirti Cvirkai, pasirodė dabar vykstančių „atminties karų“ kontekste, o tai skatina prisiminti Petro Cvirkos paminklo, kliudysiančio einantiems į Tautos namus, epopėją, literatūrinį rašytojo palikimą, kolaboravimą su sovietų valdžia, nomenklatūrininko kelią, pomirtinį įpaminklinimą ir netgi nemarią sovietmečio dovaną – memorialinį muziejų Klangiuose.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Kultūros barai
Kultūros barai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:09
07:38
00:50

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min