Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 2d. 19:31

Vokietijoje prieš teismą stos šimtametis, buvęs nacių mirties stovyklos sargybinis

Išrikiuoti Zachsenhauzeno koncentracijos stovyklos kaliniai
„Scanpix“/AP nuotr. / Išrikiuoti Zachsenhauzeno koncentracijos stovyklos kaliniai
Vokietijoje spalį prieš teismą stos šimtametis, buvęs nacių koncentracijos stovyklos sargybinis, kaltinamas dėl bendrininkavimo įvykdant 3518 žmogžudysčių, pirmadienį pranešė valstybės prokurorai.

Noirupino miesto prokuratūra, vasarį pareiškusi oficialius kaltinimus įtariamajam, sulaukė medikų vertinimo, kad nepaisant jo garbaus amžiaus vyras „gali stoti prieš teismą“.

Pasak prokurorų, teismo posėdžiai truks ne ilgiau nei po pustrečios valandos per dieną.

Įtariamasis yra kaltinamas 1942–1945 metais Zachsenhauzeno stovykloje šiauriau Berlyno esančiame Oranienburge „sąmoningai ir noriai“ padėjęs žudyti kalinius.

Jis kaltinamas bendrininkavimu „sušaudant sovietų karo belaisvius 1942 metais“ ir žudant stovyklos kalinius „nuodingomis dujomis „Zyklon B“.

Grupei nukentėjusiųjų šioje byloje atstovaujantis teisininkas Thomas Waltheris Vokietijos laikraščiui „Welt am Sonntag“ sakė, kad „keletas iš skundo pateikėjų yra tokie pat seni kaip ir kaltinamasis, todėl tikisi sulaukti teisingumo“.

Zachsenhauzeno stovykloje per visą jos veikimo laikotarpį naciai buvo įkalinę daugiau nei 200 tūkst. žmonių, iš kurių, kaip manoma, apie 20 tūkst. nužudė.

Vokietijoje pastaruoju metu skubama nuteisti dar gyvus SS pajėgose tarnavusius asmenis, kadangi 2011-aisiais atsirado teisinis pagrindas buvusius nacius persekioti baudžiamąja tvarka. Toks precedentas buvo nustatytas nuteisus buvusį stovyklos sargybinį Johną Demjanjuką už vaidmenį Trečiojo reicho vykdytose žudynėse.

Išnagrinėjus tą bylą teismai paskelbė dar kelis apkaltinamuosius nuosprendžius tuo pačiu pagrindu, o ne dėl kaltinamųjų tiesioginio ryšio su žudynėmis ar žiaurumais.

Liepos mėnesį Vokietijos pareigūnai patvirtino, kad atlieka tyrimą dėl vieno įtariamo 95 metų vyro, dirbusio sargybiniu nacių karo belaisvių stovykloje, kur per Antrąjį pasaulinį karą žuvo daug sovietų karių.

Kovo pabaigoje prokurorai pranešė nutraukę bylą prieš 95 metų buvusį nacių koncentracijos stovyklos sargybinį, neseniai deportuotą iš JAV, nesurinkus „pakankamai įtarimų“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min