-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Birutės bataliono kariai dalyvaus Šiaurės šalių kovinės grupės pratybose Švedijoje

Krašto apsaugos ministerija spaudai pranešė, kad Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono būrys, apie 40 karių, išvyko į pratybas Švedijoje, kuriose bus vertinamas iš septynių šalių suformuoto tarptautinio vieneto pasirengimas budėti Europos Sąjungos kovinėje grupėje 2015 pirmąjį pusmetį.
Birutės bataliono kariai
Birutės bataliono kariai / R. Albaičio nuotr.
Temos: 2 Pratybos Švedija

Pagal pratybų scenarijų kovinė grupė bus dislokuota išgalvotos šalies teritorijoje ir, glaudžiai bendradarbiaudama su vietos civiline valdžia, vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, stengsis suvaldyti sunkią humanitarinę krizę menamoje šalyje. Pratybos vyks lapkričio 3–12 d. Švedijos miestų Upsalos, Motalos ir kt. vietovėse.

Bataliono vadas  pulkininkas leitenantas Mantas Paškevičius palinkėjo kariams parodyti  geriausius savo įgūdžius ir gebėjimus, parodyti ryžtą ir drąsą. „Juk ne veltui ir pačios kovinės grupės ženkle yra vaizduojamas liūtas, vienoje letenoje laikantis alyvos šakelę, o kitoje kardą – ryžto ir pasirengimo įvesti taiką, ją saugoti, kartu būnant pasiruošus, siekiant šio tikslo, ir panaudoti jėgą, “  – kariams linkėjo  plk. ltn. M. Paškevičius. 

R. Albaičio nuotr./Birutės bataliono kariai
R. Albaičio nuotr./Birutės bataliono kariai

ES  kovinė grupė bus sudaryta iš Airijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos ginkluotųjų pajėgų padalinių. Šiai grupei vadovaus Švedija, visą junginį sudarys apie 2,4 tūkst. karių.

ES kovinei grupei priskirtas Lietuvos būrys bus atsakingas už pajėgų apsaugą. Jei būtų priimtas sprendimas kovinę grupę panaudoti operacijos rajone, būrys bus pasirengęs vykdyti svarbių asmenų palydos ir apsaugos, patruliavimo, riaušių malšinimo funkcijas, taip pat ir kovines užduotis su kitais kariais.

Be apsaugos būrio, suformuoto iš Birutės bataliono karių, į Šiaurės šalių kovinės grupės štabą, karo policijos, remonto, medicinos ir kitus paramos vienetus taip pat bus deleguoti pavieniai Lietuvos kariai – iš viso 2015 m. 1-ą pusmetį daugianacionaliniame ES junginyje budės 44 Lietuvos kariai.

R. Albaičio nuotr./Birutės bataliono kariai
R. Albaičio nuotr./Birutės bataliono kariai

Budėjimo metu kovinei grupei priskirti aukštos parengties Lietuvos kariai tarnaus savo nuolatinės dislokacijos Lietuvoje vietoje, o jei grupė būtų aktyvinta, į nustatytą užduoties rajoną jie bus pasirengę išvykti per 5–10 dienų ir operacijos vietoje galės išsilaikyti nuo 30 iki 120 dienų.

Praėjusių metų antrą pusmetį apie 120 Lietuvos karių, daugiausia iš Karaliaus Mindaugo husaro bataliono, taip pat budėjo ES junginyje – kovinėje grupėje, suformuotoje kartu su Didžiosios Britanijos, Latvijos, Nyderlandų ir Švedijos kariais.

R. Albaičio nuotr./Birutės bataliono kariai
R. Albaičio nuotr./Birutės bataliono kariai

ES kovinės grupės (angl. EU Battle Groups) – tai daugianacionalinės ES greitojo reagavimo pajėgos, suteikiančios galimybę greitai reaguoti į kylančias krizes. Panašiai kaip ir NATO greitojo reagavimo pajėgas, ES kovines grupes sudaro kariniai vienetai, kuriuos po pusmetį budėti pajėgose rotuodamos skiria šalys narės.

Šios grupės – tai aukštos parengties, greitai išskleidžiamos daugianacionalinės jungtinės pajėgos. Vieną kovinę grupę sudaro apie 2 tūkst. karių.

Pirmoji ES kovinė grupė pradėjo budėti 2005 m. Nuo 2007 m. pradžios kiekvieną pusmetį budi po dvi kovines grupes, tai leidžia ES vienu metu vykdyti dvi skirtingas operacijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius