Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Donecko oro uostą ginančių „kiborgų“ jėgos paslaptis slypi po žeme

Pirmieji šūviai Donecko oro uoste pasigirdo ir krito pirmosios aukos dar gegužės pabaigoje. Nuo tada teroristai surengė dešimtis šturmų, o ukrainiečių pozicijos apšaudomos beveik nuolat. Tvn24.pl klausia, kur slypi paslaptis, kad teroristai, mesdami didžiules pajėgas, per beveik aštuonis mėnesius taip ir nesugebėjo iš oro uosto išstumti jo gynėjų, vadinamų „kiborgais“.
Suniokotas Donecko oro uostas iš viršaus
Suniokotas Donecko oro uostas iš viršaus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tarptautinis Sergejaus Prokofjevo oro uostas nuo Donecko nutolęs apie 10 km. Jis pradėtas statyti 1933 metais, kai Ukraina kentė Holodomorą, badą, suplanuotą paties Stalino.

Antrą kvėpavimą buvęs sovietinis provincijos oro uostas įgavo prieš 2012 metų Europos futbolo čempionatą, kai paaiškėjo, kad žaidžiama bus ir Donecke. Tuomet Viktoras Janukovyčius skyrė milijonus oro uosto modernizacijai, keliams ir kitai infrastruktūrai. 2013 metais oro uostas aptarnavo milijoną keleivių.

Tačiau praėję metai pažymėti nenuilstančių kovų ženklu. Pagrindiniai „oro uosto-tvirtovės“ objektai yra naujasis ir senasis terminalai, netoliese esantis viešbutis ir skrydžių kontrolės bokštas. Iš pastarojo po šios savaitės apšaudymų beveik nieko nebeliko. Aršiausi mūšiai pastaruoju metu vyksta naujajame terminale.

Gynybos pajėgų centras įkurtas senajame terminale, o teroristai išsimėtę po visą oro uosto teritoriją, jie kaip priedanga naudojasi ūkiniais pastatais, angarais, sėdi apkasuose. Pastatai visur labai apgriauti. Tad kaip ukrainiečiams pavyksta atremti nuolatines atakas ir artilerijos apšaudymus? 

Tvn24.pl teigimu, paslaptis slypi po žeme. Po oro uostu yra iškasta daugybė požeminių koridorių, jungiančių slėptuves nuo oro atakų, bunkerius ir rūsius. Dešimtyse didesnių ir mažesnių patalpų galima pasislėpti, kai apšaudymai itin suintensyvėja, ir staigiai vėl pulti atsišaudyti.

Po oro uostu yra iškasta daugybė požeminių koridorių, jungiančių slėptuves nuo oro atakų, bunkerius ir rūsius. Dešimtyse didesnių ir mažesnių patalpų galima pasislėpti, kai apšaudymai itin suintensyvėja, ir staigiai vėl pulti atsišaudyti.

Požemiuose nėra elektros ir vandens, tad tenka naudotis generatoriais, o vandenį atgabena savanoriai. Pasitaiko atvejų, kai ukrainiečiai iš terminalo iškeičia belaisvius į vandenį ir maistą. Sunkiausia jiems yra dėl nuolatinio apšaudymo iš minosvaidžių, o sprendžiant iš apšaudymų intensyvumo teroristams tikrai netrūksta amunicijos. Ukrainiečiai atsako artilerijos šūviais iš vakarinės Donecko dalies. Apsišaudymo aukomis neretai tampa ir Donecko gyventojai.

Oro uostas nėra apsuptas teroristų, tad ukrainiečių pajėgos turi galimybę pasiekti Ukrainos karių valdomas teritorijas vakaruose. Kaip tik pro čia buvo padarytas „gyvybės koridorius“, kuriuo išgabenti sužeistieji oro uosto gynėjai, pro čia atkeliauja amunicija ir maisto produktai. Be šitoje pusėje esančių Ukrainos pajėgų paramos „kiborgai“ neturėtų galimybių atsilaikyti prieš tokį intensyvų teroristų puolimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius