Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 6d. 17:42

Lenkų kariuomenės specialiosios paskirties padalinys „Formoza“ kovotojus į savo gretas vilioja ir profesionalaus fotografo nuotraukomis

Darbas fotostudijoje
Stop kadras iš vaizdo medžiagos / Darbas fotostudijoje

Lenkų kariuomenės specialiosios paskirties padalinys „Formoza“, skelbdamas naujų kandidatų į kovotojus atranką, pasinaudojo ir profesionalaus fotografo studijoje kurtomis nuotraukomis. Ta proga vėl paviešinta ir kiek mažiau nei prieš pusmetį sukurta įspūdinga vaizdo medžiaga apie tai, kaip studijoje vyko darbas.

Lenkijos kariuomenės specialiosios paskirties pajėgas sudaro keli padaliniai. „Formoza“ - tik vienas iš jų. Padalinio stichija – vanduo. Jo pagrindinė veiklos teritorija – jūra, po vandeniu ir objektai priekrantėje.

Iš esmės tai yra koviniai narai, išėję specialią paruošimo programą, trunkančią trejus metus.

Padalinys įkurtas 1975 m. lapkričio 13 d. Bėgant metams keitėsi jo pavaldumas, struktūra ir užduotys. Šiandien tai yra nedidelis, tačiau puikiai paruoštas profesionalių kovotojų vienetas, kurio dislokacijos vieta – Gdynė.

Šiuo metu padalinys yra paskelbęs potencialių būsimų kovotojų atranką, truksiančią iki sausio 31 d. Viliodamas būsimus kovotus į „Formoza“, padalinys pasinaudojo ir profesionalaus fotografo Szymono Świętochowskio studijoje darytomis nuotraukomis.

Ta proga prisiminta ir įspūdinga vaizdo medžiaga apie taip, kaip buvo kuriamos nuotraukos. Šią vaizdo medžiagą galite peržiūrėti žemiau.

Formoza from Michał "Wiseł" Wiślicki on Vimeo.

Vaizdo medžiagos autoriai skelbia, kad bendras kovotojų ir fotografo darbas truko beveik metus. Tačiau rezultatas tenkina visus.

Kelias šios fotosesijos nuotraukas galite peržiūrėti čia.

Nuotraukos po vieną taip pat kartais viešinamos ir Lenkijos specialiosios paskirties karių paskiroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Apie Lenkijos specialiąsias pajėgas

Praėjusių metų pabaigoje Lenkijos kariuomenės specialiosios pajėgos pagaliau pasiekė daugybę metų siekto tikslo. Lapkričio pabaigoje iš karto keliose šalyse vykusiose tarptautinėse SOP pratybose „Kobra 13” lenkai įrodinėjo, kad yra pajėgūs vadovauti NATO specialiųjų pajėgų operacijoms.

Pratybose buvo tikrinamas Lenkijos SOP vadovybės gebėjimas planuoti ir vykdyti specialiąsias operacijas atliekant stabilizavimo misijas. Pratybos buvo didžiausi NATO specialiųjų operacijų dalinių operatyvinio pasirengimo mokymai 2013 metais.

Siekdamos tikslo Lenkijos SOP pastaraisiais metai labai aktyviai plėtojo savo struktūrą ir tobulino materialinę bazę. Pavyzdžiui, pernai kaimyninės šalies „specukų“ biudžetas buvo net 81 proc. didesnis nei 2009 m. Šiuo metu Lenkijos SOP tarnauja kiek daugiau nei 2 tūkst. karių. Tačiau jau 2017 m. jų skaičius išaugs iki trijų tūkstančių.

Kad Lenkijos specialiosios pajėgos pastaruoju metu tapo grėsminga jėga pripažįsta ne tik sąjungininkai ir partneriais, bet ekspertai iš kaimyninių valstybių rytuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min