Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 31d. 12:12

Nuo kitų metų pradžios NATO greitojo reagavimo pajėgose budės logistikos kariai, vėliau prisijungs ir Lietuvos KJP

Lietuvos kariuomenės logistai
KAM nuotr. / Lietuvos kariuomenės logistai

Sausio 1 d. budėjimą NATO greitojo reagavimo pajėgose pradės nauja Lietuvos karių grupė. Šioms aukštos parengties ir bet kada ir bet kurioje pasaulio vietoje greitai išsiskleisti ir įvairaus spektro operacijoms vykdyti skirtoms NATO pajėgoms Lietuva kitiems metams skiria apie 100 karių.

Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, naujosios rotacijos pagrindą sudarys kariai iš Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono ir Logistikos valdybos. Jie metus truksiantį budėjimą pradeda jau nuo trečiadienio.

KAM nuotr./Lietuvos KJP vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis” (P42)
KAM nuotr./Lietuvos KJP vadovavimo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis” (P42)

Nuo antrojo 2014 metų pusmečio NATO greitojo reagavimo pajėgų NATO priešmininių laivų junginyje (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One (angl. SNMCMG1) budės ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos. Šiam junginiui vadovaus Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Giedrius Premeneckas.

Lietuva šiam junginiui skirs ir vadovavimo ir aprūpinimo laivą „Jotvingis” bei štabo karininkų, kurie sudarys tarptautinio junginio štabo pagrindą. Kartu sus lietuviais SNMCMG1 junginio štabe tarnaus Estijos, Latvijos ir Turkijos kariai. Numatoma, jog šios grupės sudėtyje bus Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Vokietijos priešmininės kovos laivai.

KAM nuotr./Lietuvos kariuomenės logistai
KAM nuotr./Lietuvos kariuomenės logistai

2013 metais NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl - NRF) budėjo apie 200 karių iš Lietuvos karinių oro pajėgų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo motorizuotojo pėstintinų batalionų ir Specialiųjų operacijų pajėgų.

Budėjimo metu NATO greitojo reagavimo pajėgoms skirti padalinai budi savo dislokacijos vietoje ir prireikus į operacijos vietą būna pasirengę išvykti per nustatytą laiko tarpą.

NATO greitojo reagavimo pajėgos – aukštos parengties Aljanso pajėgos, kurias sudaro sausumos, oro, jūrų, logistikos ir specialiųjų pajėgų komponentai, galintys bet kada ir bet kur greitai išsiskleisti operacijoms vykdyti. Šios pajėgos (iki 25 tūkst. karių) geba pačios išsilaikyti ir vykdyti misijas, apimančias įvairaus spektro operacijas visame pasaulyje.

NATO greitojo reagavimo pajėgos (NRF)
NATO greitojo reagavimo pajėgos (NRF)

Sprendimą kurti greitojo reagavimo pajėgas NATO šalys priėmė 2002 metų lapkritį Prahoje vykusio NATO viršūnių susitikimo metu. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba. Pirmą kartą šios pajėgos buvo praktiškai panaudotos 2004 metais Atėnų olimpinių žaidynių metu saugumo situacijai užtikrinti.

2005 metų spalio mėn. Lietuva dalyvavo ir pirmoje NATO greitojo reagavimo pajėgų operacijoje, kurioje padėjo nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusiam Pakistanui. Humanitarinėje operacijoje dalyvavo ir Lietuvos kariai iš Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono karių ir technikos.

Lietuva NATO greitojo reagavimo pajėgoms savo karius skiria nuo 2005 metų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min