-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusijai išbandžius sparnuotąją raketą, JAV išreiškė susirūpinimą

Jungtinės Valstijos, gavusios pranešimų apie Rusijos sparnuotosios raketos bandymą, išsakė susirūpinimą Maskvai ir aiškinasi, ar šis bandymas nepažeidė 1987 metų sutarties, ketvirtadienį pranešė JAV Valstybės departamento atstovė.
„Iskander“
„Iskander“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vašingtonas mano, kad gali būti pažeista sutartis, sakė departamento atstovė spaudai Jen Psaki, komentuodama žiniasklaidos pranešimus, jog Rusija išbandė naują sausumoje bazuojamą sparnuotąją raketą.

Dienraštis „The New York Times“ ketvirtadienį rašė, kad Maskva naujosios raketos bandymus pradėjo dar 2008 metais ir kad Valstybės departamento aukšto rango ginkluotės kontrolės pareigūnė Rose Gottemoeller ne kartą kėlė šį klausimą diskusijose su Maskva nuo praeitų metų gegužės.

Maskva naujosios raketos bandymus pradėjo dar 2008 metais.

J.Psaki sakė negalinti paneigti detalių, skelbiamų laikraščio pranešime. Jos teigimu, šiuo metu vyksta tarpžinybinis vertinimas, ar Maskva nepažeidė JAV ir Rusijos sutarties dėl ginklų kontrolės sąlygų.

Pagal mažo ir vidutinio nuotolio raketų likvidavimo sutartį (Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty, INF), kurią 1987 metais pasirašė tuometis JAV prezidentas Ronaldas Reaganas ir Sovietų Sąjungos vadovas Michailas Gorbačiovas, buvo nutarta atsisakyti vidutinio nuotolio sausumoje bazuojamų balistinių ir sparnuotųjų raketų, apginkluotų branduolinėmis ir įprastinėmis kovinėmis galvutėmis.

„Reikia turėti omeny, jog tebevyksta vertinimas – tarpagentūrinis vertinimas sprendžiant, ar įvykdytas pažeidimas“, – pabrėžė J.Psaki. Ji pridūrė, kad šios konsultacijos vyksta jau kelis mėnesius.

„Žinoma, keliame klausimus dėl Rusijos veiksmų atitikimo ginklų kontrolės sutartims, įskaitant INF sutartį“, – pridūrė ji.

Vienas NATO pareigūnas, pageidavęs neskelbti savo pavardės, sakė, jog „tai yra rimtas reikalas“. Pasak jo, INF sutartis yra esminis euroatlantinio saugumo komponentas.

„Ginklų kontrolės sutarčių vykdymas yra esminis reikalavimas, jeigu norime siekti didesnio skaidrumo mūsų dialoge su Rusija. NATO sąjungininkės nuolat konsultuojasi dėl visų klausimų, susijusių su jų saugumu“, – aiškino pareigūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius