-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusijos agresija Ukrainoje: kokių sankcijų gali griebtis JAV?

Tiek demokratų, tiek respublikonų politikai ragina Baracką Obamą vykdyti diplomatines ir ekonomines sankcijas Rusijai, jei ši tęs agresiją prieš Ukrainą, tačiau kol kas nenori kalbėti apie galimą kariuomenės įvedimą, skelbia „Bloomberg“.
JAV prezidentas Barackas Obama skaito savo metinį pranešimą
JAV prezidentas Barackas Obama / AFP/„Scanpix“ nuotr.

B.Obama, su V.Putinu šeštadienį vakare apie krizę Ukrainoje kalbėjęs 90 minučių, apkaltino Rusiją pažeidus tarptautinę teisę ir pagrasino, kad ji sulauks reakcijos, jeigu ryšis agresijai.

Po šio pareiškimo pasaulio analitikai svarsto, kam gali ryžtis Jungtinės Valstijos. Panašu, kad reakcija visų pirma būtų ekonominės priemonės. Dėl to vieningai sutaria tiek JAV demokratai, tiek respublikonai.

Respublikonų senatorius Bobas Corkeris sakė, kad B.Obamos atsakas  į šiuos provokacinius Rusijos veiksmus turi būti apgalvotas kartu su europiečiais partneriais. 
Demokratų senatorius Carlas Levinas teigė, kad viena iš galimybių yra nusiųsti į Ukrainą tarptautinių stebėtojų grupę. Anot jo, tai padėtų sumažinti provokacijų riziką ir konflikto eskalavimą.

Respublikonų senatorius Johnas McCainas teigia, kad pirmiausia reikia su sąjungininkais Europoje bei NATO šalimis apsvarstyti, kokių pasekmių turi sulaukti Rusija, ir tai turėtų būti padaryta be jokių atidėliojimų. J.McCainas ragino B.Obamą aktyviau dalyvauti Sirijos konflikte, tačiau šįkart jis nesiryžta raginti karinio dalyvavimo konflikte. Jis teigė, kad šiuo metu „turime rimtų priemonių ir be karinės jėgos panaudojimo“.

Demokratų senatorius Robertas Menendezas teigė, kad yra įvairių ekonominių priemonių paveikti Rusiją, taip pat skirti sankcijas tiems asmenims, kurių galioje bus sprendimų, nusižengiančių tarptautinei teisei, priėmimas.

Respublikonų senatorius Tedas Cruzas teigė, kad viena iš sankcijų galėtų būti Rusijos pašalinimas iš G-8.

Daugelis JAV politikų kategoriškai pasisako prieš bet kokį naują JAV dalyvavimą kariniuose veiksmuose. To nenori ir didžioji dalis rinkėjų – praėjusių metų rugsėjį atliktas visuomenės nuomonės tyrimas parodė, kad 62 proc. amerikiečių pasisakė už tai, kad JAV neturėtų užimti vadovaujančios pozicijos sprendžiant tarptautinius konfliktus. Tuo tarpu 2003 metais 48 proc. amerikiečių pasisakė, kad JAV turėtų imtis tokio vaidmens, o 43 proc. manė, kad tai nebūtų teisinga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius