Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 19d. 09:40 , Atnaujinta: 2014 rugpjūčio 19d. 23:31

Rusijos samdiniai su tankais prasiveržė į Ukrainos kariuomenės apsuptą Luhansko miestą

Situacija rytų Ukrainoje rugpjūčio 19 d.
Situacija rytų Ukrainoje rugpjūčio 19 d.

Ukrainos pareigūnai ir kariuomenės vadai nurodė, kad jų pajėgos užėmė dalį miestelio, esančio netoli prorusiškų smogikų pagrindinės tvirtovės Donecko. Prorusiškų smogikų kontroliuojamo Donecko šiaurės rytiniame priemiestyje Makijivkoje antradienį buvo girdimas artilerijos šaudymas, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistas. Tuo tarpu vakare Rusijos samdiniai su tankais prasiveržė į Ukrainos kariuomenės apsuptą Luhansko miestą.

Papildyta 23.25 Rusų samdiniai prasiveržė į apsuptą Luhanską

Į Ukrainos kariuomenės apsuptą Luhansko miestą prasiveržė Rusijos samdinių grupuotė. Ji į Luhanską prasiveržė nuo sienos su Rusija pusės. Ukrainos kariškiai kelias valandas kovėsi su samdiniais, bet nepajėgė jų sulaikyti, pranešė naujien agentūra „Unian“.

Į Luhanską prasiveržė 13 tankų ir daugiau nei 30 automobilių kolona.

Luhansko srityje antiteroristinei operacijai vadovaujantis Ihoris Vorončenka pranešė, kad į Luhanską prasiveržė prieš tris dienas iš Rusijos į Ukrainą atvykusios Rusijos kariškių grupuotės dalis.

„Prieš tris dienas Rusijos kariškių kolona įvažiavo į Ukrainos teritoriją. Tai 1200 žmonių, tikriausiai, Rusijos kariškiai, 150 karinės technikos vienetų, tarp jų – tankai ir salvinės ugnies sistemos „Grad“, – pareiškė jis.

Anksčiau Ukrainos kariškiai skelbė, kad Luhanskas visiškai apsuptas, o mūšiai jau vyksta pačiame mieste. Ukrainos kariškiai tikėjosi, jog miestas nuo teroristų bus išlaisvintas per pora dienų.

Papildyta 23.15 „Donbas“ batalionas pasitraukė iš mūšio

Po sunkių mūšių Ukrainos savanorių batalionas „Donbas“ patyrė nuostolių ir buvo priverstas pasitraukti iš mūšio šalia Ilovaisko miesto. Apie tai pranešė bataliono spaudos tarnyba.

„Visą dieną vyko sunkus ir įnirtingas mūšis, per kurį nukentėjo dauguma bataliono karių. Sužeistųjų skaičius tikslinamas“, – pranešė bataliono spaudos tarnyba. Mažiausiai keturi kariai žuvo.
 

Per šį mūšį dar rytą buvo sužeistas bataliono vadas Semionas Semenčenka. Jį sužeidė iš minosvaidžio paleisto sviedinio skeveldros. Bataliono vado gyvybei pavojus negresia, jis išgabentas iš mūšio lauko ir sėkmingai operuotas.

19.30 Teroristai bando prasiveržti į Luhanską

Ukrainos jėgos struktūros pranešė, kad gerai ginkluoti teroristai nuo sienos su Rusija pusės bando prasiveržti į Luhansko miestą, dėl kurio verda kovos. Ukrainos kariai jau užėmė dalį miesto ir veržiasi į jo centrą.

Mieste užblokuotiems separatistams į pagalbą bando ateiti pastiprinimas iš Rusijos, tačiau Ukrainos kariai, užėmę gynybos pozicijas, iš Rusijos atvykusių teroristų nepraleidžia. Verda intensyvūs mūšiai.

19.10 Makijivkos gyventojai veja teroristus ir užkasa jų apkasus

Karo išvarginti Donecko priemiesčio Makijivkos gyventojai prarado kantrybę ir patys pradėjo varyti teroristus lauk. Žmonės jau nebebijo ginkluotų teroristų.

Internete patalpintame vaizdo raše matyti, kaip Makijivkos gyventojai patys užkasinėja teroristų gatvėje iškastus apkasus. Separatistų šalia nematyti.

15:30 val. Donecko priemiestyje girdimi sprogimai

Makijivkos gyventojai sakė, kad artilerija tą teritoriją bombardavo pirmąkart.

Reporteris pastebėjo du mikroautobusus ir lengvąjį automobilį, kuriuose buvo apie 12 separatistų kovotojų, važiuojančius į vietą, kurioje aidėjo sprogimai. Taip pat buvo pastebėti du greitosios pagalbos automobiliai, išvažiuojantys iš tos gyvenvietės.

Artėjama prie Donecko 

Vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas antradienį socialiniame tinkle „Facebook“ rašė, kad vienas karys žuvo, o dar keturi buvo sužeisti, kai vienas savanorių batalionas buvo apšaudytas iš minosvaidžių prieš įžengdamas į Ilovaisko miestelį, esantį už 18 kilometrų į rytus nuo Donecko.

Kijevo vyriausybės pastangos numalšinti prorusiškų teroristų sukilimą pastaruoju metu buvo sutelktos į mėginimą laipsniškai apsupti Donecką.

Tarp sužeistųjų buvo bataliono „Donbass“ vadas Semionas Semenčenka, kuris sakė, kad vyriausybės pajėgų kariai per tebesitęsiančias kautynes sunaikino tris sukilėlių įrengtus blokavimo postus ir keturias ugnies pozicijas.

Kijevo vyriausybės pastangos numalšinti prorusiškų teroristų sukilimą pastaruoju metu buvo sutelktos į mėginimą laipsniškai apsupti Donecką, kuris yra didžiausias smogikų kontroliuojamas miestas.

Savanorių batalionai atlieka itin svarbų vaidmenį nuo balandžio vykdomame vyriausybės puolime prieš ginkluotus teroristus regione, kuriame gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai.

Ukrainos kariai toliau triuškina teroristus

Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgos nuo teroristų saugo Jasinovatajos gyvenvietę, taip pat blokuoja kelią į Ilovaiską, praneša naujienų agentūra „Unian“. Bataliono „Donbas“ lyderis Semenas Semenčenko pranešė, kad Ukrainos kariai kontroliuoja du trečdalius Ilovaisko miesto.

„ATO pajėgos tęsia veiksmus, kad būtų apsaugota Jasinovatajos gyvenvietė. Tuo pačiu metu blokuojamas teroristų patekimas į Ilovaiską“, – pranešė „Informacinio pasipriešinimo“ grupės lyderis Dmitrijus Tymčukas.

„Buvo blokuotas kolonos judėjimas, kuri turėjo padėti teroristams. Iki penktos valandos ryto kontroliavome apie du trečdalius miesto, miestas apsuptas. Prašome gyventojų neišeiti iš savo namų, stengiamės pabaigti viską kuo greičiau“, – antradienio rytą apie susiklosčiusią situaciją Ilovaiske pasakojo S.Semenčenko.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min