Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno miesto savivaldybėje neliko ir Socialinių paslaugų skyriaus vedėjos, ir vyriausiosios specialistės

Tarybos posėdis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Tuščia kėdė Kauno miesto savivaldybėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto savivaldybės Socialinių paslaugų skyriuje – permainos. Kovo mėnesį iš darbo išėjo ilgametė jo vedėja Marija Vyšniauskienė. Nors tiek ji, tiek administracija tikina, kad išsiskirta abipusiu sutarimu, bet savivaldybėje kalbama, kad vedėja neturėjo kitos išeities.

Socialinių paslaugų skyriaus vedėja M.Vyšniauskienė administracijos direktoriaus įsakymu, šalių sutarimu, atleista 2017 m. kovo 10 d. Pasiūlymas atleisti iš užimamų pareigų administracijos direktoriui pateiktas vasario 24 d. Kas nutiko, jog staiga nuspręsta atsisakyti daugiau nei 13 metų savivaldybėje išdirbusios darbuotojos paslaugų? Skyriaus vedėjos pareigas ji ėjo nuo 2009 m. birželio 1 d., tarnybinių nuobaudų neturėjo, jos tarnybinė veikla buvo vertinta gerai ir labai gerai.

Keli savivaldybės darbuotojai 15min užsiminė, kad viena iš M.Vyšniauskienės pasitraukimo priežasčių galėjo būti alkoholis. Paklaustas, ar tai ir buvo pagrindinė atleidimo priežastis, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas tai iš dalies paneigė:

„Žmogus tiesiog pasiprašė atleidžiamas iš darbo ir mes sutikome. Taip, gal kažkada su alkoholiu problemų jai ir buvo, bet ne pastaruoju metu. Ne visada sutiko nuomonės dėl strategijos. Pagarba žmonėms, su kuriais susitari, kai kažkas netinka. Gražiai išsiskiri. Juk kai nesutari, normalu, kad išeina pavaldinys, o ne vadovas.“

Jis patikino, jog buvo su vedėja kalbama apie tai, ką reikia keisti. Kai kas keitėsi, kai kas – ne. Kai kas – ne taip gretai, kaip norėtųsi.

„Keista, kad manoma, jog jei kai kas nors viešajame sektoriuje išsiskiria, vadinasi, jog turėjo kažkas įvykti baisaus. Alkoholis tikrai nebuvo pagrindinė priežastis“, – stebėjosi G.Petrauskas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gintaras Petrauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Gintaras Petrauskas

Tarnybinių patikrinimų dėl galimo neblaivumo darbo metu darbo vietoje M.Vyšniauskienei pradėta nebuvo.

Beveik tuo pačiu metu, kovo 1 d., šalių susitarimu buvo atleista ir dar viena Socialinių paslaugų skyriaus darbuotoja – vyriausioji specialistė Alma Pauraitė. Prakalbta apie ne visai skaidrų paramos skirstymą, tačiau to Kauno miesto savivaldybės atstovai nepatvirtino.

„Kol kas kalbos ir lieka kalbomis. Kuomet darbą pradės naujasis skyriaus vadovas, tuomet ir paaiškės, ar dirbant specialistei buvo padaryta pažeidimų skirstant paramą“, – patikino Kauno savivaldybės Personalo valdymo skyriaus vedėja Dovilė Šimukonytė-Kaušienė.

Nuo kovo 27 d. Socialinių paslaugų skyriaus vedėjo pareigas eina Jolanta Baltaduonytė, iki tol buvusi Teisės ir konsultavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja.

15min pakalbinta pati M.Vyšniauskienė teigė, jog kartais tiesiog taip nutinka, kad išsiskiria keliai.

„Jei alkoholis buvo vartojamas, lengva tai patikrinti. Yra personalas, kuris galėjo paprašyti „pūsti“ (į alkotesterį – aut. past.). Tai kažkokia nesąmonė. Paprašai „pūsti“, padarai skandalą. Prikabini, ką nori. Nereikia nei pletkų, nieko. Išsikvieti dar televiziją ir įrodai. Ne kartą ir ne du taip buvo daroma savivaldybėje. Nereikia kurti jokių istorijų“, – sakė buvusi Socialinių paslaugų skyriaus vedėja, pabrėžusi, jog iš darbo išėjo abiejų šalių sutarimu.

Pasak jos, žmonės turi teisę rinktis: išeiti iš darbo ar likti. Jei pavargai, išėjai.

„Esu įtraukta į valstybės tarnautojų rezervą, gaunu pasiūlymus. Šiuo metu ilsiuosi, neskubu jų priimti, nes yra sveikata kiek pakrikusi, jaučiuosi išsekusi. Daug metų dirbau, krūvis buvo didelis“, – atviravo M.Vyšniauskienė.

Paklausta, kas nutiko, jog iš darbo vienu metu buvo atleista ir jos buvusi pavaldinė A.Pauraitė, moteris atsakyti negalėjo – nusiskundimų dėl šios darbuotojos ji, kaip vedėja, nebuvo gavusi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min