TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Iš Fredos iškėlus Paieškos ir gelbėjimo postą 30 ha teritorija bus skirta Kauno miesto plėtrai

Stepono Dariaus ir Stasio Girėno aerodrome statomas gelbėjimo postas
Stepono Dariaus ir Stasio Girėno aerodrome statomas gelbėjimo postas
Šaltinis: 15min
0
A A

Karinių oro pajėgų (KOP) Paieškos ir gelbėjimo postas į S.Dariaus ir S.Girėno aerodromą turi būti perkeltas iki 2016 metų. Tai akcentavo Aukštojoje Fredoje esančią teritoriją, kurioje šiuo metu veikia Paieškos ir gelbėjimo postas, apžiūrėjęs Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Dabartinio Paieškos ir gelbėjimo posto teritorijoje esantys statiniai galėtų būti puikiai pritaikomi miesto sporto, kultūros ir rekreacinėms reikmėms. Pavyzdžiui, pertvarkius sraigtasparnių angarą, jame galėtų atsirasti lengvosios atletikos arba futbolo maniežas. Dalį aplink esančios teritorijos būtų galima skirti ir golfo laukui ar kitų sporto šakų reikmėms. Taip pat neatmestina, jog aplink kurtųsi ir gyvenamosios paskirties pastatai ir kvartalai. Pasitelkiant viešąjį ir privatų kapitalą visa tai realu įgyvendinti jau 2016 metais perkėlus Karinių oro pajėgų gelbėjimo ir paieškos postą į S.Dariaus ir S.Girėno aerodromą“, – teigė A.Kupčinskas.

Kauno miesto savivaldybės teritorijos bendrajame plane šioje teritorijoje numatytos pramonės, komercinės ir visuomeninės paskirties teritorijos. S.Dariaus ir S.Girėno aerodromo terotorijoje konkursą laimėjusios bendrovės „Avona“ darbininkai šiuo metu atlieka parengiamuosius darbus. Aerodrome iškils modernus, šiuolaikinius standartus atitinkantis Karinių oro pajėgų aviacijos bazės Paieškos ir gelbėjimo postas.

Kauno meras A.Kupčinskas dar 2009 metais kreipėsi į Krašto apsaugos ministeriją dėl Antrojo gelbėjimo ir paieškos posto perkėlimo iš Aukštosios Fredos į netoliese esantį Kauno S.Dariaus ir S.Girėno aerodromą. Tuomet buvo akcentuojama, jog vykdant posto veiklą, sraigtasparnių skrydžiai vyksta bet kuriuo paros metu – tai sukelia Aleksoto gyventojų nepasitenkinimą.

Šiuo metu du kariniai sraigtasparniai į žmonių gelbėjimo operacijas periodiškai kyla iš Fredos bei S. Dariaus ir S. Girėno aerodromų. Kaune įsikūręs Paieškos ir gelbėjimo tarnybos postas aptarnauja centrinę, rytinę ir pietinę Lietuvos dalį. Civilių žmonių gelbėjimo misijas vykdantis karinis sraigtasparnis, gavęs avarinio iškvietimo signalą, skuba į gelbėjimo operacijas, dingusių žmonių paiešką, transportuoja ligonių ir donorų organus, gesina gaisrus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min