Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune – naujos gatvių valymo mašinos

Valymo aparatas
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Valymo aparatas
Šaltinis: 15min
1
A A

Kauno miesto savivaldybė įsigijo 4 naujos kartos vakuumines gatvių valymo mašinas. Dar penkias laistymo ir valymo mašinas nusipirks šią vasarą, – skelbiama ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Įrenginiai bus naudojami miesto gatvių, aikščių, šaligatvių, dviračių takų, pėsčiųjų zonų valymui. Mašinos, prieš pradėdamos šluoti pirmiausia sudrėkins dangos paviršių, kad į orą nekiltų dulkės. Vėliau šepečiai nešvarumus nukreips į siurblius, kurie vakuuminiu būdu ir sutrauks šiukšles į specialią talpą. Mašinos ant stogo taip pat turės pritvirtintą papildomą siurbimo šlangą, didesnių gabaritų šiukšlėms (lapams, skardinėms ir pan.) surinkti, taip pat aukšto spaudimo plovimo sistemą.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Valymo aparatas
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Valymo aparatas

Vasarą mašinų parką papildys dar 5 įrenginiai: dvi didelės valymo mašinos, viena vidutinė ir dvi gatvių priežiūros-laistymo mašinos

„Valymo mašinos darbuojasi prie Prezidentūros, Rotušės aikštėje, Vytauto Didžiojo Karo muziejaus prieigose, Santakos parke ir kitose vietose. Vasarą mašinų parką papildys dar 5 įrenginiai: dvi didelės valymo mašinos, viena vidutinė ir dvi gatvių priežiūros-laistymo mašinos“, – teigia Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

Anot Kauno miesto tarybos Darnios plėtros ir investicijų komiteto pirmininko Visvaldo Varžinsko, Kaunas nuo šiol bus mažiau užterštas: „Džiugu ne tik dėl to, jog toks elementarus procesas, kaip gatvių valymas, pagaliau modernizuotas, bet ir dėl to, jog tai garantuos oro taršos kietosiomis dalelėmis mažinimą, nes dažniausiai dulkes mieste kelia automobiliai, o mes tuo tarpu jomis kvėpuojame. Taigi, nuo šiol Kauno mieste galėsime mėgautis daug švaresniu oru ir geresne aplinka“.

Naujos valymo mašinos pagamintos 2017 metais ir kainavo 532 tūkst. eurų. 85 proc. jų įsigijimo kaštų finansavo ES struktūriniai fondai, likusi suma skirta iš miesto biudžeto.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min