Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 13d. 11:48

Kaune nustačius paukščių gripo atvejį griežtinama naminių paukščių laikymo kontrolė

Vištos
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Vištos

Miesto teritorijoje auginti naminius paukščius draudžiama, tačiau Kaune vis dar atsiranda šios taisyklės nepaisančių. Praėjusią savaitę miesto pakraštyje, Amaliuose, buvo nustatytas paukščių gripo atvejis namų ūkyje, auginusiame po keletą vištų, žąsų, ančių ir kalakutų. Siekiant suvaldyti ligos plitimą ir užbėgti tokiems atvejams už akių, Kaune griežtinama kontrolė.

Nors nustatyto tipo paukščių gripas žmonėms nepavojingas, sparnuočiams jis gali būti pragaištingas. Amaliuose užfiksavus šio gripo atvejį, kuomet dar gruodžio paskutinėmis dienomis privačiame namų ūkyje ėmė gaišti ten auginami naminiai paukščiai, žymiai išaugo apsikrėtimo rizika.

Naminių paukščių auginimas, išskyrus dekoratyvinius sparnuočius, miesto teritorijoje yra draudžiamas.

Gyvūnų laikymo Kauno mieste taisyklės bei kiti teisės aktai aiškiai nurodo, kad naminius paukščius auginti galima tik žemės ūkio paskirties žemės valdose ir turint raštišką kaimynų sutikimą bei kitus dokumentus.

Kitaip tariant, be kelių išimčių, naminių paukščių auginimas, išskyrus dekoratyvinius sparnuočius, miesto teritorijoje yra draudžiamas. Už taisyklių pažeidimus numatytos piniginės baudos.

„Vis dar pasitaiko žmonių, kurie nori apeiti taisykles. Tačiau jos tam ir sukurtos, kad būtų išvengta tokių incidentų kaip šis. Būtent dėl to Kaune stipriname kontrolę. Viešosios tvarkos specialistai kartu su seniūnijų darbuotojais aktyviau tikrins namų valdas miesto teritorijoje, žvalgydamiesi nelegaliai auginamų paukščių. Norisi tikėti, kad tikrintojams gyventojų bausti nereikės, tačiau kol kas tai vienintelis būdas užkirsti kelią pažeidimams“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Keras.

Kauniečiams, kurie iki šiol pro pirštus žiūrėjo į galiojančias taisykles, primygtinai siūloma miesto teritorijoje auginamus paukščius laikyti tik uždarose patalpose ar bent sandariuose aptvaruose. Tai padės juos apsaugoti nuo tiesioginio kontakto su laukiniais paukščiais.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Gulbė
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Gulbė

Būtina pasirūpinti, kad naminiai paukščiai nebūtų girdomi vandeniu iš atvirų vandens telkinių ir apskritai negalėtų prie jų prieiti. Labai svarbu užtikrinti, kad atvirose erdvėse neliktų nė vieno sparnuočio. Tik taip bus sumažinama apsikrėtimo ir paukščių gripo plitimo rizika.

Tiesa, šis gripas pavojingas ne tik naminiams paukščiams. Specialistai ragina žiemą nemaitinti laukinių sparnuočių, nes toks penėjimas jiems nenaudingas fiziologiškai, o tuo pačiu skatina paukščius būriuotis. Dabartinėmis sąlygomis, siaučiant itin užkrečiamam paukščių gripo virusui H5N8, tai itin pavojinga.

Pastebėjus laukinių vandens paukščių gaišenas apie tai reikia pranešti ištisą parą veikiančia nemokamo telefono linija 8 800 40 403 arba Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamentui tel. 8 37 313 516.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min