Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 7d. 15:42

Kaune patvirtinta šilumos kaina, penktadaliu mažesnė nei pernai

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai

Spalį patvirtinta nauja centralizuotai Kaune tiekiamos šilumos kaina. Ji siekia 20,47 ct/kWh (be PVM), o tai yra penktadaliu mažiau nei praėjusių metų spalį.

Praėjusią vasarą kauniečiams tiekiamo vandens pašildymui pirmą kartą užteko Kaune veikiančių biokuro jėgainių tiekiamos šilumos energijos. Tuo tarpu atvėsus orams, šilumos energijos poreikis išaugo ir nebeužtenka tik biokuru pagaminamos šilumos.

„Išaugus šilumos poreikiui yra jungiami dujiniai šaltiniai. O tai automatiškai padidina centralizuotai tiekiamos šilumos kainą“, - aiškino bendrovės „Kauno energija“ atstovai.

Nepaisant nedidelio šilumos energijos pabrangimo, šildymas spalio mėnesį Kaune kainuoja 20 proc. arba penktadaliu mažiau nei pernai tuo pačiu laiku. Šį kainų kritimą lėmė padidėjęs biokuro jėgainių skaičius. Šių metų žiemą mieste veikiančios biokuro katilinės pagamins maždaug 35 proc. reikalingos šilumos energijos.

Tuo tarpu kitą šildymo sezoną, kai pradės veikti miestui priklausančios rekonstruotos Inkaro, Petrašiūnų ir Šilko katilinės, kartu su esamomis ir planuojamomis pastatyti privačiomis elektrinėmis iš biokuro bus gaunama apie 70 proc. miestui reikalingos šilumos. Specialistai neabejoja, kad tai įtakos reikšmingą šildymo kainų sumažėjimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min