Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gruodžio 7d. 12:18

Kaune virš griaunamos „Respublikos“ – ekstremalų pasirodymas

Kaune virš griaunamos „Respublikos“ ekstremalų pasirodymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaune virš griaunamos „Respublikos“ ekstremalų pasirodymas
Kaip padaryti vaikščiojimą lynu pusšimčio metrų aukštyje dar ekstremalesnį ir įspūdingesnį? Ogi pasitelkti ant pastato užkeltus 20 tonų ekskavatorius. Būtent tokiu reginiu šį trečiadienį buvo praskaidrinta Lietuvos ekstremalaus sporto padangė virš Kaune griaunamo „Respublikos“ vaiduoklio.

Reginį pristatė vaikščiojimo lynu pradininkai Lietuvoje „SPACEliners“ ir verslo centrą „MAGNUM“ čia kitąmet statysianti „Vičiūnų grupė“.

Pirmą sykį Lietuvoje vaikščiojimas lynu bei triukai buvo atliekami net pusšimčio metrų aukštyje pačioje miesto širdyje.

„Ekspozicija svarbi ne tik dėl užburiančio kraštovaizdžio. Greta oro sąlygų bei lyno ilgio, tai bene svarbiausias faktorius, lemiantis vaikščiojimo sudėtingumą. Lynu einant dideliame aukštyje, į visas puses atsiveria dešimtys kilometrų erdvės – nuo jos vaikščiotojui kaipmat pradeda siūbuoti vaizdas. Lietuvoje dar niekas nėra vaikščiojęs tokioje ekspozicijoje, tokiame aukštyje, žiemą ir dar virš tokio žinomo pastato miesto širdyje“, – sakė „SPACEliners“ įkūrėjas Irmantas Saulius.

Ant stogo užkelti sunkiasvoriai ekskavatoriai jau dirba tikrąjį savo darbą – vykdo unikalią Baltijos šalyse griovimo operaciją. Todėl tai paskutinė galimybė pereiti daugiau kaip 30 metų čia stūksančius griaučius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune virš griaunamos „Respublikos“ ekstremalų pasirodymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune virš griaunamos „Respublikos“ ekstremalų pasirodymas

„Šis visam Kaunui svarbus NT vystymo projektas visuomenės dėmesį prikaustė dar nepradėjus naujojo „MAGNUM“ verslo centro statybos. Prieš pradėdami griauti „Respubliką“, sulaukėme įvairių menininkų ir kitų entuziastų pasiūlymų bendradarbiauti įprasminant atsisveikinimą su ilgamečiu Kauno stagnacijos simboliu. Tokie renginiai rodo, kad net seniai mirusiai vietai galima įpūsti gyvybės ir paversti ją žmonių traukos centru – viskas priklauso nuo savininkų požiūrio“, – sakė „Vičiūnų grupės“ komunikacijos vadovas Mindaugas Snicorius.

„Pasirodymas virš benykstančio „Respublikos“ vaiduoklio bus oficialus Lietuvos vaikščiotojų lynu debiutas, parodysiantis, į ką mes užaugome per pastaruosius 5 metus“, – mintimis dalijosi I.Saulius.

Skirtingai nei JAV, Vokietijoje, Šveicarijoje ar kitose Vakarų šalyse, Lietuvoje vaikščiojimas lynu yra gana jauna ekstremalaus sporto šaka. Tad ėjimas tarp senųjų „Respublikos“ griaučių taps ne tik simboliniu atsisveikinimu su vaiduokliu, bet ir įeis į Lietuvos vaikščiojimo lynu istoriją.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune virš griaunamos „Respublikos“ ekstremalų pasirodymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune virš griaunamos „Respublikos“ ekstremalų pasirodymas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min