TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rajone atidaromi du nauji vaikų darželiai

Naujas vaikų darželis Vijūkų kaime
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Naujas vaikų darželis Vijūkų kaime
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 19 d. Vijūkų kaime (A.Šapokos g. 72) atidaromas naujas septynių grupių vaikų darželis, kurį pradėjo lankyti 130 mažųjų pakaunės gyventojų. Šešios naujos grupės (102 vaikai) sukomplektuotos ir baigiamame įrengti Jonučių darželyje, – informuoja Kauno rajono savivaldybė.

Vijūkuose šiuolaikinį pastatą su kiemo statiniais, komunikacijomis, inventoriumi ir žemės sklypu Kauno rajono savivaldybė įsigijo iš privataus investuotojo – statybų bendrovės „Rigvida“. Viso sandorio vertė – 1 mln. 137 tūkst. eurų.

Darželio direktorė Giedrė Jašinskienė pasakojo, kad vaikai naujose patalpose adaptavosi puikiai. Įstaigoje dirba 12 pedagogų ir 18 kitų darbuotojų. Eilėje į šį darželį laukiančių vaikų praktiškai neliko.

Kauno rajono meras Valerijus Makūnas tvirtino, kad šiemet rajone pasiektas lūžis sprendžiant opią darželių problemą.

„Vijūkuose darželio seniai reikėjo, todėl nudžiugome radę tinkamas patalpas ikimokyklinio ugdymo įstaigai. Patiems statyti darželį būtų užtrukę, be to ir išlaidos būtų tikrai ne mažesnės“, – pasakojo meras.

Įkurtuvėms ruošiasi ir Jonučių lopšelio darželio bendruomenė. Rekonstravus buvusį policijos nuovados pastatą Liepų gatvėje, darželio valdos išsiplėtė keletą kartų: senosiose patalpose liko dvi darželinukų grupės, o naujosiose kuriasi net šešios. Į pastato atnaujinimą ir pritaikymą vaikams ugdyti Kauno rajono savivaldybė investavo daugiau kaip 485 tūkst. eurų.

Prieš keletą metų Kauno rajone laukiančiųjų eilėse į darželius skaičius siekė daugiau kaip 800. Šių metų spalio 1 d. duomenimis jų liko tik 260. Ikimokyklinio ugdymo paslaugų poreikis išliko Domeikavos, Garliavos, Raudondvario, Babtų, Lapių ir Samylų seniūnijose.

„Tėvai skuba registruoti vaikus iš anksto – dar vienerių dviejų metų mažylius“, – komentavo situaciją Kauno rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Asta Simanauskienė.

Iš viso Kauno rajone 2016 m. papildomai įsteigtos 22 ugdymo grupės, priimta apie 400 vaikų. Domeikavoje įrengtas pirmasis Lietuvoje modulinio tipo darželis, parengtas šiuolaikinio darželio „Kaladėle“ projektas.

Šiemet dar labiau išplėstos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filialo patalpos Akademijos ASU studentų miestelyje. Tai sudarė galimybes į „Ąžuolėlį“ priimti visus to pageidavusius Akademijos seniūnijos vaikus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min