Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno rotušė mini 475-ąjį gimtadienį: rengiamos ekskursijos, į dangų kils balionai

Kauno rotušė XX amžiaus 6-ajame dešimtmetyje
Kauno miesto muziejaus nuotr. / Kauno rotušė XX amžiaus 6-ajame dešimtmetyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 28 d. 10.30 val. Kauno miesto muziejus kviečia visus kartu atšvęsti 475-ąjį Kauno rotušės gimtadienį.

Simboliška, kad 1542 m. liepos 28 d., t.y. švento Pantaleono dieną, tarp dešimtos ir vienuoliktos valandos pagal vidutinį laikrodį buvo pradėti kloti mūrinės rotušės pamatai ir pagal tų laikų paprotį pirmame pamatų akmenyje buvo įmūrytas vienas florinas (trisdešimt grašių) ir miestiečiams padovanota statinaitė midaus, – informuoja Kauno miesto muziejus.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno rotušė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno rotušė

Šventę pradės ir iš istorinio rotušės balkono kauniečius bei miesto svečius sveikins istorinis miesto burmistras. Muzikinį sveikinimą dovanos jau ne vienerius metus kartu grojantis Onos Peičiūtės ir Aistės Rimkutės duetas. Ona groja fleita, Aistė – gitara. Jų muzika šildo, nukelia į prisiminimus, sukelia nostalgiją ir tiesiog skleidžia gerą atmosferą.

Baltojoje salėje vyks iškilmingas bendradarbiavimo sutarties pasirašymas, kuri suvienys Rotušės aikštės draugiją, Senamiesčio draugiją ir Kauno miesto muziejaus bendruomenę siekti tolimesnio rotušės klestėjimo.

Gimtadienio šventė neįsivaizduojama be spalvingų, į orą paleistų balionų bei muilo burbulų šou.

Drąsiausieji kviečiami nemokamai dalyvauti ekskursijoje „Kur veda rotušės požemiai“ ir sutikti iš viduramžių atklydusį budelį. Ekskursijos vyks 12:30, 14:30 ir 16:00 val.

Norintiems dalyvauti ekskursijoje būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 208 220 arba el. paštu edukacijuskyrius@kaunomuziejus.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min