TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno savivaldybė griaus nelegalius statinius Nemuno krante ir senamiestyje

Kauno savivaldybė griaus nelegalius statinius Nemuno krante ir senamiestyje
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Kauno savivaldybė griaus nelegalius statinius Nemuno krante ir senamiestyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį Kauno miesto savivaldybė nusprendė šalinti neteisėtus ir pavojų aplinkiniams keliančius pastatus. Pirmieji taikiniai – ant Nemuno kranto pastatyta nelegali pirtis, senamiestyje ant valstybinės žemės neteisėtai iškilę pastatai ir greta jų griūvantys sandėliukai.

Man nusibodo klausytis priežasčių, kodėl mes negalime paimti ir sutvarkyti šitų šiukšlynų.

„Metų metus tiek Kauno centre, tiek kituose rajonuose stovi nelegalūs pastatai, kurių savininkai naudojasi įstatymų spragomis ir institucijų neryžtingumu. Man nusibodo klausytis priežasčių, kodėl mes negalime paimti ir sutvarkyti šitų šiukšlynų. Užteks tyčiotis iš Kauno ir kauniečių“, – antradienį išplatintame pranešime teigia Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kauno savivaldybė griaus nelegalius statinius Nemuno krante ir senamiestyje
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kauno savivaldybė griaus nelegalius statinius Nemuno krante ir senamiestyje

Kauno miesto savivaldybėje šį pirmadienį statybas reguliuojančių ir prižiūrinčių institucijų vadovams buvo pristatytas planas, kaip artimiausiu metu bus pašalinti neteisėti ir pavojų aplinkiniams keliantys pastatai.

Valstybinės teritorijos planavimo ir statybos inspekcijos, Nacionalinės žemės tarnybos ir policijos atstovai pritarė miesto sprendimui. Antradienį Kauno miesto taryba priėmė protokolinį pavedimą, kuriuo savivaldybės administracijos specialistai įpareigoti kuo skubiau imtis veiksmų.

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyrius 2015 metų liepą atliko patikrinimą, kurio metu nustatė, kad Smetonos alėjoje, ant Nemuno kranto, esanti pirtis yra pastatyta savavališkai. Nors oficialiai pripažinta, kad ši Nemuno apsaugos zonoje ir pakrančių apsaugos juostoje pastatyta pirtis yra nelegali, ji tebestovi iki šiol.

Kitas objektas, kurio ketinama imtis artimiausiu metu, yra Puodžių g. 14 esantys apleisti sandėliukai. Ant nesuformuoto valstybinės žemės sklypo esantis medinis statinys priklauso keliems savininkams, kurie yra gavę įpareigojimą iki gegužės 31 dienos šį statinį susitvarkyti.

Trečias neteisėtos statybos atvejis yra Smalininkų g. 3. Dar 2007 metų pabaigoje Kauno apygardos teismas nustatė, kad keli ant valstybinės žemės esantys pastatai yra neteisėti. Nepaisant to, šie nelegalūs ir apleisti statiniai iki šiol išliko nepajudinti.

Kauno centre yra ir kitų nelegalių statinių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min