Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 2d. 19:28

Kauno senamiestyje tūkstantis bėgikų kvietė kovoti su krūties vėžiu

Renginio akimirkos
Augusto Didžgalvio nuotr.. / Renginio akimirkos

Trečius metus iš eilės spalio mėnesį Kauno senamiestis nusidažė rožine spalva. Tūkstantis vyrų ir moterų sekmadienio popietę bėgo norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į vieną iš pavojingiausių moterų ligų – krūties vėžį. Kartu su jais bėgo ir kelios dešimtys krūties vėžiu sergančių moterų bei olimpiečiai Remigijus Kančys, Valdas Dopolskas ir Vaida Žūsinaitė.

„Per metus Lietuvoje 1,5 tūkstančio moterų išgirsta diagnozę – krūties vėžys. Kuo anksčiau ši liga aptinkama, tuo lengviau ją išgydyti. Tradiciniu „Pink Run su BENU“ renginiu norime visas moteris paskatinti bent kartą per metus užsukti pas gydytoją ir pasitikrinti. Taip pat renkame paramą, kuri skiriama krūties vėžiu sergančių moterų reabilitacijai“, – pasakojo renginį organizuojančio „Kauno maratono klubo“ vadovas Algirdas Pukis.

Dalyviai suaukojo apie 3000 eurų paramos. Ji bus skiriama su krūties vėžiu kovojančių moterų reabilitacijai sanatorijoje.

Į trečiąjį renginį susirinko virš tūkstančio dalyvių iš Kauno, Vilniaus, Alytaus, Anykščių, Biržų, Jonavos, Elektrėnų ir kitų Lietuvos miestų. 700 iš jų įveikė 5 kilometrų, o likę 10 kilometrų trasą. Visi dalyviai kartu su numeriu gavo ir rožinį kaspiną, ant kurio galėjo užrašyti linkėjimą su šia liga kovojančioms moterims. Po finišo šie kaspinai buvo rišami ant specialaus stendo, kuris keliaus per Lietuvos onkologines ligonines.

„Atstumas, kurį šiandien įveiksite, taps ne tik jūsų asmeniniu pasiekimu, tačiau prisidės ir prie reabilitacijos paslaugų suteikimo nuo krūties vėžio nukentėjusioms moterims bei primins mūsų draugams, kaimynams ir kitiems aplinkiniams apie šios klastingos ligos prevenciją. Užsiriškite kaspinus, ir bėgdami neškite stiprybę, drąsą, viltį, kantrybę ir svarbiausia – sveikatą onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms!“, – prieš duodama 5 km startą įkvėpti dalyvius bandė vaistinių tinklo BENU vadovė Rasa Marcinkevičienė.

Pirmasis šią distanciją įveikė olimpietis, „Kauno maratono klubo“ narys Remigijus Kančys, bėgęs su marškiniais, varlyte ir kelnėmis.

 Augusto Didžgalvio nuotr../Renginio akimirkos
Augusto Didžgalvio nuotr../Renginio akimirkos

„Tokiai progai reikia ir bėgti atitinkamai pasipuošus. Nors buvo ganėtinai karšta, tad švarko nebesivilkau. Smagu ir vėl būti pirmam ir tikiuosi, kad pavyks atkreipti mylimų moterų dėmesį ir paraginti jas atidžiau rūpintis savo sveikata. Tiesa, niekur daugiau neapima toks jausmas kaip čia, trasoje matant tokią daugybę rožine spalva pasipuošusių dalyvių“, – po bėgimo pasakojo R.Kančys.

Tą pačią trasą įveikė ir per 40 krūties vėžiu sergančių moterų iš „Eivena“ ir „Alma“ draugijų. Šios moterys renginyje dalyvauja nuo pat pirmo renginio ir padeda išdalinti surinktą paramą moterims, kurioms to labiausiai reikia.

„Alma“ draugijos vadovė Regina Malžinskienė pasakojo, kad šio renginio metu sutiko ir ne vieną su liga kovojančią moterį.

„Išdalinau visas vizitines korteles. Prie manęs priėjo ne viena su krūties liga kovojanti moteris ar jos artimieji ir klausė patarimų, kur būtų galima rasti pagalbos ar kaip prisijungti prie draugijos. Tai nepaprasta. Smagu matyti ir tiek daug susirinkusių dalyvių“, – sakė apie 20 metų su liga kovojanti moteris.

Temos: 1 Bėgimas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min