Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno šimtametei – apdovanojimas iš Prezidentės rankų

Kauno šimtametei – apdovanojimas iš Prezidentės rankų
Kauno šimtametei – apdovanojimas iš Prezidentės rankų
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš penkerius metus užgimusi tradicija pasveikinti ir apdovanoti 100 metų sulaukusius kauniečius tęsiama toliau. Šįkart prie šios gražios tradicijos šį trečiadienį prisijungė ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, garbingo jubiliejaus proga apdovanojusi aktyvią Lietuvos visuomenės veikėją Birutę Fedaravičienę.

Šimtametė apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi kaip ilgametė Lietuvos valstybės nepriklausomybės siekio ir Pietryčių Lietuvos regiono istorijos puoselėtoja.

„Šiandien čia susirinkome paminėti be galo gražią progą. Galima sakyti, kad ponia Birutė yra mūsų nepriklausomybės šimtametė. Man didžiulė garbė kaunietei, patriotei Lietuvos valstybės vardu įteikti valstybinį apdovanojimą“ – įteikdama apdovanojimą kalbėjo LR Prezidentė.

Kauno meras Andrius Kupčinskas B. Federavičienę apdovanojo žalvariniu burmistro Jono Vileišio medaliu.

„Man didelė garbė artėjant valstybės šimtmečiui ir Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui visų akivaizdoje įteikti burmistro Jono Vileišio medalį ir visų kauniečių vardu palinkėti Jums stiprybės ir sveikatos. Jūs esate pavyzdys mums visiems“, – kalbėjo meras A. Kupčinskas.

Šimtametė antrojo pasaulinio karo metais, jau gyvendama Kaune, su savo vyru išgelbėjo tris žydų tautybės žmones. Šiuo metu Vilijampolėje gyvenanti senolė, didelę savo gyvenimo dalį ji paskyrė etninių lietuvių žemių sargybai. Drauge su prof. Tadu Ivanausku ji rūpinosi lietuviais, likusiais už Lietuvos ribų Gudijoje, siuntė juos į mokslus Lietuvoje, globojo, kol jie mokėsi. Iki šiol visus stebina jos atmintis, erudicija, išmintis ir ryžtas veikti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min