Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 2d. 14:48

Kauno skulptorių iš sniego sukurtas Nojaus laivas pelnė auksą

Kauno skulptoriai laimėjo auksą
Asmeninio albumo nuotr. / Kauno skulptoriai laimėjo auksą

Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) vykusiose tarptautinėse sniego skulptūrų varžybose kauniečiai skulptoriai iškovojo auksą. Komisiją sužavėjo lietuvių skulptūra „Nojaus laivas“, išsiskyrusi sudėtingumu.

Džiugia naujiena 15min.lt pasidalino Lietuvos komandos artimieji ir draugai. Susisiekti su pačiais skulptoriais 15min.lt kol kas nepavyko – JAV vis dar esantys kauniečiai ilsisi. Pasak jų artimųjų, po intensyvaus darbo jie slidinėjo, o šiuo metu ruošiasi skrydžiui į Lietuvą.

„Debesys, lietus, jūros ir vandenynai, ledynai, sniegas, iš kurio padaryta skulptūra. Visi šie būviai yra vanduo. Vanduo – gyvybė.

Nors kartais gyvybę tekdavo saugoti nuo šios stichijos – taip byloja Nojaus laivą istorija.

Kur nuplukdys mūsų laivą, gyvybę, žmoniją amžinos kaitos vėjas? Kokie toliai ir horizontai, krantai ir iššūkiai dar laukia mūsų ateityje?“ – tokius klausimus savo kūriniu kelia jo autoriai Tomas Petreikis, Mindaugas Jurėnas, Kęstutis Lanauskas ir Artūras Burneika.

Sausio 23-31 dienomis tarptautiniame sniego skulptūrų čempionate „Budweiser International Snow Sculpture Championships“ dalyvavo 16 komandų iš 22 valstybių.

Nors kauniečiai nėra tokių čempionatų naujokai – jau daug metų dalyvauja sniego skulptūrų varžybose JAV ir Japonijoje, šiemet pelnyti pirmosios vietos nesitikėjo.

„Jie galvojo, kad gali užimti prizinę vietą, bet aukso nesitikėjo. Kai skelbė rezultatus, komisijos nariai pabrėžė, kad lietuvių darbas išskirtinis grafine prasme.

Be to, jo konstrukcijos itin sudėtingos. Stulpai turėjo būti padaryti idealiai tiksliai – kelių centimetrų pasvirimas ir visa skulptūra būtų sugriuvusi", – pasakojo apie kauniečių sėkmę portalui pranešusi skulptorių draugė. 

Nuolat užima prizines vietas

Išskirtiniai sniego kūriniai, sukurti Kauno skulptorių komandos, Lietuvą garsina jau beveik 10 metų. 2006 metais kauniečiai tarptautiniame sniego skulptūrų festivalyje Sapore (Japonija) pelnė III vietą, 2009 metais tame pačiame festivalyje lietuviai užėmė II vietą.

2010 metais Breckenridge'o sniego festivalyje (JAV) iškovojo I vietą, po metų, 2011 metais, Saporo sniego skulptūrų festivalyje – taip pat I vietą, o 2012 metais – tame pačiame festivalyje pelnė vėl pelnė III vietą. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min