Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 16:12

Kauno vizija iki 2030-ųjų: sumanus, dinamiškas ir tvarių pokyčių miestas – traukos centras

Oficialu – Kauno taryba gegužės 24 d., antradienį, patvirtino strateginį plėtros planą (SPP) ir tolesnę miesto augimo kryptį iki 2030-ųjų. Kokybinio proveržio siekiama ekonomikos, kultūros, švietimo ir sporto, miesto valdymo, teritorijų plėtros, darnaus judumo bei žaliojo kurso srityse. Svarbiausias miesto dokumentas pakoreguotas atsižvelgiant į gyventojų pastabas.
Kiemų šventė
Kiemų šventė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Pokyčiai ir miesto augimas prasideda kryptingai planuojant strateginius procesus. Rezultatai taip pat neatsiejami nuo pačių gyventojų lūkesčių, noro gerinti gyvenimo kokybę. Būtent tai leido suformuoti miesto prioritetines sritis iki 2030-ųjų“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Miestas išsikėlė tikslus per ateinančius aštuonerius metus auginti ekonomiką, užtikrinti darnią teritorijų plėtrą, stiprinti darnų judumą bei žaliąjį kursą. Kauno prioritetu taip pat išlieka sveikatos ir socialinės apsaugos, švietimo ir sporto, kultūros, turizmo ir kitos sritys.

Plano kūrime dalyvavo daugiau kaip 100 ekspertų, vyko susitikimai ir viešos diskusijos su kauniečiais bei miesto bendruomenių atstovais.

Plano kūrime dalyvavo daugiau kaip 100 ekspertų, vyko susitikimai ir viešos diskusijos su kauniečiais bei miesto bendruomenių atstovais. Įvertinta esama situacija, turimi ištekliai, atlikti gyventojų nuomonės tyrimai, duomenų analizės.

„Strateginis plėtros planas numato trumpalaikius ir ilgalaikius tikslus. Siekiame, kad Kauno miestas būtų atviras inovacijoms, patogus mokytis, dirbti ir kurti šeimą, leisti laisvalaikį. Taip pat siekiantis ir įgyvendinantis tvarius pokyčius, besilaikantis žaliojo kurso – užtikrinant tvarią plėtrą bei įtraukiant pačius kauniečius“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Tadas Metelionis
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Tadas Metelionis

Rengimo procese visi norintieji galėjo susipažinti su strateginio plėtros plano dokumentu, teikti pastabas ir pasiūlymus, užduoti rūpimus klausimus viešame pristatyme visuomenei. Sulaukta beveik dvi dešimtys juridinių ir fizinių asmenų pasiūlymų.

Gyventojams labiausiai rūpėjo teritorijų plėtros, darnaus judumo bei žaliojo kurso temos.

Gyventojams labiausiai rūpėjo teritorijų plėtros, darnaus judumo bei žaliojo kurso temos. Tarp jų – pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros gerinimas, viešojo transporto prieinamumas, paveldosauginiai klausimai ir konsultacijos, kiemų, kelių ir žaliųjų plotų tvarkymas, taršos mažinimas bei efektyvesnis rūšiavimas.

Iškelti klausimai bei pasiūlymai apsvarstyti plano rengimo koordinacinėje darbo grupėje. Dalis jų, orientuoti į lokalias problemas, bus svarstomi toliau ir pateks į naujai rengiamą strateginį veiklos planą 2023–2025 metams. Pasiūlymai, kurie atitiko SPP lygį, papildė planą iki 2030-ųjų.

Strateginis plėtros planas 2022 gegužės 24 d., antradienį, balsų dauguma patvirtintas Kauno miesto tarybos posėdyje.

Su naujausia strateginio plėtros plano projekto versija galima susipažinti internete: kaunas.lt.

Kauno miesto savivaldybė Kauno miesto strateginį plėtros planą iki 2030 m. rengė kartu su UAB „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ bei UAB „Civitta“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min