Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokie Kaunui buvo 2013 metai?

Kokie Kaunui buvo 2013 metai
Kokie Kaunui buvo 2013 metai
Šaltinis: 15min
0
A A

Užbaigta „Girstučio" plaukimo centro rekonstrukcija, mieste įrengtos modernios vaizdo stebėjimo kameros, pradėta šilumos ūkio pertvarka, baigta A. Juozapavičiaus prospekto ir Parodos gatvės rekonstrukcija – šiuos svarbiausius praėjusių metų darbus antradienį surengtos spaudos konferencijos metu įvardino Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„2013-aisiais pirmiausia pavyko pagerinti viešąjį saugumą mieste. Įdiegtos naujos, kokybiškos vaizdo stebėjimo kameros, kurių dėka jau buvo sėkmingai išaiškinti keli nusikaltimai, ir kurios ateityje tarnaus užtikrinant miestiečių saugumą ir viešąją tvarką. Praėjusiais metais taip pat buvo užbaigti Parodos g. įkalnės ir Juozapavičiaus pr. rekonstrukcijų darbai, planingai tvarkomos miesto gatvės, o grindinio akmenys iš Juozapavičiaus pr. panaudoti tvarkant Kristaus Prisikėlimo bažnyčios aplinką", – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Kupčinskas.

Kaip vieną svarbiausių 2013 metais nuveiktų darbų Kauno vadovas įvardino užbaigta „Girstučio" sportinės ir pramoginės dalies rekonstrukciją ir sėkmingą komplekse įsikūrusio Kauno plaukimo centro veiklą.

Šįmet Kaune pradėti pasiruošimo europinės vežės geležinkelio „Rail Baltica" tiesimui darbai. Taip pat pradėtos Kauno viešojo logistikos centro intermodalinio terminalo statybos, kurių vertė – apie 80 mln. Lt.

„Šie projektas svarbūs ne tik Kaunui, Lietuvai ar aplinkinėms šalims, bet ir visai Europai, – teigė A. Kupčinskas. – Europinė geležinkelio vėžė Kaunui ypač svarbi dėl galimybės užtikrinti Viešajam logistikos centrui reikalingus krovinių srautus."

Tikslas – taupyti

Pasak Kauno vadovo, miesto šilumos ūkyje pradėjo veikti nuosavi gamybos šaltiniai, kurių dėka per metus šildymo kaina Kaune sumažėjo 14 proc. Su ES pagalba įgyvendinti biokuro projektai padės dar labiau sumažinti šilumos kainą.

Nuo šių metų pradžios Kauno miesto savivaldybės administracijai suteikta teisė atlikti centrinės perkančiosios organizacijos (CPO) funkcijas. Tai leis taupyti savivaldybės ir jos kontroliuojamų įstaigų lėšas, o viešųjų pirkimų konkursai bus organizuojami dar efektyviau ir sklandžiau.

„Pernai pavykęs centralizuotas elektros energijos pirkimas beveik 300-tams savivaldybės subjektų paskatino priimti sprendimą suteikti Viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriui centrinės perkančiosios organizacijos statusą. Centralizuotai pirkdami kurą, mobiliojo ryšio paslaugos, kanceliarines ir kitas prekes galėsime sutaupyti ne vieną milijoną litų", – pastebėjo meras A. Kupčinskas.

Svarbūs objektai sugrąžinti miestui

Kalbėdamas apie kitas iniciatyvas, Kauno meras paminėjo istorinių Kauno objektų – Dainų slėnio ir seniausio Lietuvoje kino teatro „Romuva" – sugrąžinimą į miesto rankas.

„Svarbu, kad ne tik istorinis Dainų slėnis, bet ir „Romuva" sugrįžo į miesto rankas. Dabar, kuomet jau parengtas kino teatro detalusis planas, bus galima toliau rengti techninį projektą. Taip galėsime sulaukti ES paramos. Išties svarbu, jog kultūros paveldas būtų pritaikytas visuomenės poreikiams ir visiems prieinamas bei tarnautų nekomerciniams tikslams", – sakė A. Kupčinskas.

„Kova su pseudobarais tęsis ir šiais metais, galbūt bus daugiau kovojama teismuose, tačiau nežadame sustoti ir toliau kovosime prieš miesto ramybės ir gerovės drumstėjus. Toliau bus tęsiama kova ir su pastatais-vaiduokliais", – pabrėžė Kauno meras.

Pasak spaudos konferencijoje dalyvavusio Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Dainiaus Ratkelio, iki suplanuoto praėjusių metų miesto biudžeto trūksta 25 mln. Lt, tačiau galutiniai duomenys paaiškės sausio 10 d. Anot D. Ratkelio, per praėjusius metus Kauno miesto savivaldybės skolą pavyko sumažinti 10 mln. Lt – nuo 175 iki 165 mln. Lt.

2014 metų planai

Šiais metais bus pradėti ir iki metų pabaigos užbaigti Savanorių prospekto įkalnės ir K. Petrausko gatvės rekonstrukcijos darbai. Toliau bus tęsiami Panemunės tilto statybos darbai, kurių pabaiga numatoma 2015 metais. Šįmet taip pat bus tvarkomas Panemunės paplūdimys bei užbaigti Kristaus Prisikėlimo bažnyčios aplinkos tvarkymo darbai.

Dar vienas svarbus miestui projektas – Karinių oro pajėgų aviacijos bazės paieškos ir gelbėjimo posto perkėlimas iš Aukštosios Fredos į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą. Įgyvendinus šį projektą, dabartinio posto vietoje atsilaisvins 30 ha ploto žemės sklypas, kuris bus panaudotas miesto plėtrai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min