Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 27d. 13:14

Neveronys jau turi savo paplūdimį, tvarkoma ir pagrindinė gyvenvietės arterija

Vietos bendruomenės pastangomis tvarkoma Neveronių tvenkinio pakrantė
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Vietos bendruomenės pastangomis tvarkoma Neveronių tvenkinio pakrantė

Vietos bendruomenės pastangomis tvarkoma Neveronių tvenkinio pakrantė tapo šios augančios Kauno rajono gyvenvietės traukos objektu. Neseniai čia atsirado daugiau kaip 10 metrų ilgio lieptas su suoleliu. Darbai užvirė ir Neveronių gyvenvietę kertančioje Krašto g. Konkursą laimėjusios „Kauno tiltų“ bendrovės atstovai beveik dviejų kilometrų ilgio gatvę pažadėjo rekonstruoti per 18 mėnesių.

Kaip pranešimu spaudai informuoja Kauno rajono savivaldybė, anksčiau toje vietoje stovėjo apgriuvęs medinis lieptelis, ant kurio lipti tapo pavojinga. Vietos gyventojai – Lionginas Kojotas ir seniūnaitis Gediminas Bagdonavičius – nusprendė, kad bendruomenei reikia naujo, šiuolaikinio liepto. Prie jo konstravimo ir statybos prisidėjo ir kiti Neveronių vyrai.

Tam, kad idėja virstų realybe, reikėjo ne tik nagingų rankų, bet ir lėšų. Neveronių bendruomenės centras skyrė 300 eurų, lėšų aukojo ir gyventojai. Už jas buvo nupirktas metalinis karkasas, kitos reikalingos medžiagos. Lentų padovanojo statybos įmonė „Gustwood“. Gyventojai taip pat dalijosi medžiagomis: strypais, varžtais, vinimis, mediena.

Karštomis vasaros dienomis Neveronių paplūdimyje pliuškenasi ir suaugusieji, ir vaikai. Kai kurie jų čia išmoko plaukti.

Kauno rajono savivaldybės nuotr./Senasis Neveronių lieptas
Kauno rajono savivaldybės nuotr./Senasis Neveronių lieptas

Naująjį lieptelį apžiūrėjęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas spaudė rankas aktyviems bendruomenės nariams ir dėkojo už iniciatyvas.

Neveroniškiai planuoja ir toliau tvarkyti paplūdimį: atvežti smėlio, įrengti patogesnį išlipimą į krantą. Neveronių bendruomenės centro pirmininkė Oksana Šukaitienė pasakojo, kad aktyvūs gyventojai sutvarkė ne vieną apleistą miestelio vietą.

„Gyventi tokioje bendruomenėje yra didelis malonumas. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie sodina medelius, gėles, jas laisto ar kitaip prisideda prie Neveronių gražinimo“, – kalbėjo bendruomenės vadovė.

Darbai užvirė ir Neveronių gyvenvietę kertančioje Krašto gatvėje.

Kaip informuoja Kauno rajono savivaldybė, Krašto gatvė yra judri, ji driekiasi per visa gyvenvietę į Kaišiadorių rajoną.

„Suprantu, kad gatvės rekonstrukcija taps dideliu iššūkiu visiems, tačiau šis darbas seniai suplanuotas, lauktas ir būtinas“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, prašydamas gyventojų kantrybės ir supratimo.

Krašto gatvė jungia Keramikų ir Tvenkinio gatves, joje yra keletas pavojingų sankryžų, o nuo Tvenkinio gatvės pagrindinis kelias keičia kryptį. Darbus apsunkins ir tai, kad gatvė siaura, o inžineriniai tinklai pakloti giliai.

Kauno r. savivaldybės Kelių ir transporto skyriaus vyr. specialistas Rokas Baliūnas pasakojo, kad numatyta rekonstruoti 1 707 metrų asfalto dangos. Suprojektuotas pėsčiųjų-dviratininkų takas, mažoji žiedinė sankryža, sankryžos su kitomis gatvėmis. Bus diegiamos priemonės eismo saugumui užtikrinti: iškilioji sankryža, apšviestos perėjos, viešojo transporto stotelės.

Numatyta ir lietaus kanalizacija. Visame gatvės ilgyje suprojektuotas apšvietimas.

Planuojamų darbų vertė sieks daugiau kaip 2,4 mln. eurų, didžiąją dalį lėšų skirs Kauno rajono savivaldybės.

Šiemet kelininkai planuoja nuardyti kelio dangą ir įrengti lietaus nuotekų sistemą. ESO darbininkai tvarkys elektros kabelius ir dujotiekį.

Kitais metais bus atnaujinama asfalto danga, tiesiami šaligatviai, pėsčiųjų-dviračių takas, įrengiamas apšvietimas.

Planuojamų darbų vertė sieks daugiau kaip 2,4 mln. eurų, didžiąją dalį lėšų skirs Kauno rajono savivaldybės. Projektą parėmė Vyriausybė ir ES.

R.Baliūnas taip pat sakė, kad Neveronyse suremontuota 400 metrų Šiltnamių gatvės atkarpa, nutiestas kilometro pėsčiųjų takas iki Neveronių gimnazijos. Rugsėjį savivaldybė planuoja atnaujinti 870 metrų Keramikų gatvės atkarpą nuo Krašto gatvės iki gimnazijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min