Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 30d. 12:09

Nuo didžiulių nuomos kainų Kauno „Akropolyje“ verslininkai ginasi teisme

Incidentas „Akropolyje“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno „Akropolis“

Verslo konfliktas Kaune įsisiūbuoja – nesutariant dėl nuomos kainų ir bylos eigos Kauno apylinkės teisme, Kauno „Akropolio“ patalpas bendrovei „Mediashop“ subnuomojanti įmonė „Valbis“ pranešė ketinanti bylinėtis apygardos teisme ir iškelti bylą užsienio kapitalo fondui priklausančiam Kauno „Akropoliui“.

Konfliktas kilo, kai užsienio kapitalo fondas „WestInvest Gesellschaft fur Investmentfonds“, veikiantis per atstovus Lietuvoje, iš bendrovės „Valbis“ ir subnuomininko „Mediashop“ pareikalavo mokėti daug didesnę nuomos kainą arba per tris mėnesius atlaisvinti nuomojamas 2900 kv. m patalpas.

Šiuo metu Kauno apylinkės teisme vyksta teisminis ginčas tarp Kauno „Akropolio“ savininkei – užsienio kapitalo fondui „WestInvest Gesellschaft fur Investmentfonds“ – priklausančios bendrovės „Kauno audinių projektai“ ir bendrovės „Valbis“, kuri pernuomoja patalpas Kauno „Akropolyje“.

„Ieškiniu prašėme nustatyti 2012 metais taikytą nuomos mokesčio dydį ir taikyti byloje laikinąsias apsaugos priemones: sustabdyti daug didesnio nei rinkos kaina nuomos mokesčio mokėjimą ir uždrausti nuomotojui nutraukti sutartį. Bendrovė tikėjosi savo interesus apginti teisme, tačiau susidūrėme su situacija, kai bylą bet kokiomis priemonėmis buvo siekiama išnagrinėti kuo greičiau, galimai net ir teisingumo sąskaita“, – kalbėjo nuomininkui „Valbis“ teisme atstovaujančios advokato Vitoldo Martovičiaus kontoros advokatas Vitoldas Martovičius.

Nuomos sutartis tarp bendrovės „Valbis“ ir įmonės „Kauno audinių projektai“ galioja iki 2017 metų.

„Tokie verslo sandoriai neturėtų būti nutraukiami taip paprastai, atsižvelgiant tik į nuomotojo ar jo vardu dirbančiųjų naudą. Nuomininkas nuo 2006 metų buvo tinkamas, o staiga – prireikė juo atsikratyti. Tai verslo santykiai, tačiau tokie klausimai dažniausiai yra sprendžiami derybinių ar abipusių nuolaidų keliu, o ne bendraujant teismuose. Kol kas pasirinktas pastarasis bendravimo variantas“, – sakė advokatas.

V.Martovičiaus teigimu, teismas netenkino „Valbio“ prašymo skirti nuomos mokesčio rinkos vertės nustatymo ekspertizę, atsisakė iškviesti nuomos kainos nustatymo aplinkybes galinčius paaiškinti liudytojus, tame tarpe – ir fondo atstovą iš Vokietijos, kuris pateikė bendrovei ultimatyvius reikalavimus atlaisvinti patalpas. Teismas taip pat atmetė pareiškimą dėl teisėjo nušalinimo, o daugumą Kauno „Akropolio“ pateiktų prašymų teismas besąlygiškai tenkino. Dėl to advokatas šioje byloje įžvelgia „politinį atspalvį“.

Be to, V.Martinovičiaus teigimu, yra svarus pagrindas manyti, jog Kauno „Akropolis“ prekių ženklo „Elektromarkt“ užimamas patalpas siekia išnuomoti kitam nuomininkui – drabužių tinklui „H&M”. Pagal advokato turimą informaciją, Kauno „Akropoliui“ ir „H&M” atstovauja ta pati advokatų kontora LAWIN.

Tai ne pirmas kartas, kai Kauno „Akropolis“ su nuomininkais nesutaria dėl kainų. 2011 metais „Armitana“, „Lėvuo“, „Danbalt International“ tinklams priklausančios parduotuvės dėl nuomos kainų politikos Kauno „Akropolyje“ buvo paskelbusios streiką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min