TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pokyčiai Kauno poliklinikose: žada kelti darbuotojų algas ir trumpinti eiles

Kalniečių poliklinika
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kalniečių poliklinika
Šaltinis: 15min
1
A A

Penkiuose Kauno miesto savivaldybės valdomose poliklinikose galima atrasto tokių egzotiškų pareigybių kaip specialaus profilio suvirintojas ar dailininkas. Jų pertvarką ruošiantys specialistai tvirtina – poliklinikoms atsisakius su medicina nesusijusios perteklinės veiklos, medikams ir slaugytojams atlyginimus bus galima nesunkiai pakelti mažiausiai 100 eurų, – praneša Kauno miesto savivaldybė.

Įvairių medikų organizacijų atstovai, gydytojai ir Kauno savivaldybės atstovai tęsia poliklinikų veiklos analizę. Pagrindiniai artėjančios pertvarkos prioritetai – didesni personalo atlyginimai, optimalesnis finansų valdymas ir kokybiškos bei prieinamos paslaugos pacientams.

Šiuo metu visose penkiose Kauno miesto savivaldybės žinioje esančiose poliklinikose dirba 1891 darbuotojas. Iš jų net 252, t. y. daugiau kaip 13 proc., dirba ne medicininėje veikloje.

„Visiškai normalu, kad permainos visuomet pasitinkamos su tam tikrais nuogąstavimais. Tačiau nerimauti visiškai nėra ko. Rengdamiesi reformai, mes negalvojame apie medicininio personalo mažinimą – tam nėra jokio poreikio. Imamės vis gilesnės analizės ir atitinkamų darbų. Iki šiol esame nekonkurencingi lyginant su privačiomis klinikomis, todėl turime šią situaciją keisti“, – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Šiuo metu visose penkiose Kauno miesto savivaldybės žinioje esančiose poliklinikose dirba 1891 darbuotojas. Iš jų net 252, t. y. daugiau kaip 13 proc., dirba ne medicininėje veikloje, o atlieka įvairius ūkio darbus. Tarp jų esama tokių profesijų atstovų kaip specialaus profilio suvirintojas ir netgi dailininkas.

„Poliklinikoje – dailininko etatas. Daugiau komentarų čia veikiausiai nė nereikia. Tokie dalykai turi tapti praeitimi. Poliklinikos turi teikti medicinines paslaugas. Į jas ir reikėtų koncentruotis. Prireikus meninių idėjų ar ūkinių darbų, dažnu atveju pigiau būtų pirkti jas iš trečiųjų šalių, nei nuolat išlaikyti kelis šimtus etatų“, – pastebėjo mero patarėja savivaldybės įstaigų valdymo ir optimizavimo klausimams Neringa Ivanauskienė.

Itin brangūs tyrimai

Ekonominės situacijos analizė parodė, kad šiuo metu poliklinikų pajamos auga minimaliai, įstaigose mažėja pacientų, o štai finansų skyrių išlaidos didėja. Siūlomos kelios galimos išeitys – suvienodinti buhalterijų struktūras, jas apjungti arba šias paslaugas pavesti finansinės apskaitos įmonėms.

Be to, paaiškėjo, kad vien laboratoriniai tyrimai per metus atsieina apie 1,3 mln. eurų. Siekiant sumažinti šias išlaidas, ieškoma įvairių alternatyvų. Svarstoma visų poliklinikų laboratorijų veiklą apjungti arba šias paslaugas įsigyti iš trečiųjų šalių per viešuosius pirkimus.

Atlyginimų augimas

Galimybių studija parodė, kad gydytojų darbo užmokestis visose penkiose poliklinikose dabar svyruoja nuo 780 iki 1030 eurų už pilną etatą. Toks skirtumas susidaro dėl skirtingų atlyginimų skaičiavimo tvarkų ir buhalterinės apskaitos sistemų.

„Pokyčiai įvairiose valdymo srityse yra neišvengiami. Pasistengus galima sutaupyti apie 2 mln. eurų per metus. Už tokias lėšas kiekvienam darbuotojui, netgi nekeičiant jų skaičiaus, atlyginimai padidėtų maždaug šimtu eurų“, – preliminarius skaičiavimus pateikė Kauno miesto savivaldybės administracijos vadovas G.Petrauskas.

Šiuo metu ekspertai imasi likusių sričių tyrimo. Jų dėmesio sulaukė poliklinikų turto valdymas, viešieji pirkimai ir personalo bei ūkio skyriai su savo funkcijomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min