TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Praūžusios Kauna Hanza dienos paliko neišdildomus įspūdžius

Kauno dienos 2014
Kauno miesto savivaldybė / Kauno dienos 2014
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusį savaitgalį Kaunas alsavo viduramžių dvasia. Tris dienas trukusioje miesto gimtadienio šventėje atgijo riteriai, Hanza sąjungos pirkliai, viduramžių žonglieriai ir juokdariai.

Penktadienį šventę atidarė pasaulinio garso saksafonininkas Federico Mondelci drauge su Kauno simfoniniu orkestru. Susirinkusiems miestiečiams gerą nuotaiką dovanojo atlikėja Monika Linkytė bei Donatas Montvydas.

Kaunas yra ne tik pramonės, transporto bei kultūros centras. Tai - akademinis jaunatviškas miestas, kuriame gimsta drąsios idėjos, įkvepiančios visą Lietuvą

„Svarbiausių Lietuvos upių – Nemuno ir Neries - santakoje įsikūręs miestas nuo seno buvo svarbus prekybos centras ir vartai į Europą. Kaunas yra ne tik pramonės, transporto bei kultūros centras. Tai - akademinis jaunatviškas miestas, kuriame gimsta drąsios idėjos, įkvepiančios visą Lietuvą. Kaunas vienintelis iš Lietuvos miestų priklauso šiuolaikinei Hanza sąjungai, linkiu ir toliau puoselėti žalią ir bendruomenišką miestą“, - sveikinime kauniečiams teigė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Norėjome, jog 606-asis Kauno miesto gimtadienis taptų išskirtine švente miestiečiams. Manau, kad šią šventę susieję su viduramžiškomis Hanza dienomis, tikrai nesuklydome“, - Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Šeštadienį lepinęs puikus oras nepaliko abejingų ne tik Kauno miesto gyventojų, bet ir atvykėlių iš svetur. Šventės svečiai aktyviai dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose, konkursuose ir  parodomosiose programose. Įvairių tautinės muzikos ansamblių dainos užpildė Kauno Senamiesčio erdves. Tinkamos oro sąlygos visiems leido grožėtis danguje plevėsuojančiu rekordinio aitvaro – Kauno vėliavos - skraidinimu.

Šturmavo pilį

Viduramžių dvasią sustiprino ryškūs to meto akcentai - Kauno pilies prieigose įsikūrę viduramžių gyventojai su tradiciniais apdarais ir to laikmečio būstais. Santakos parke bei Kauno pilies lomoje risnojantys žirgai kvietė pasigrožėti žokėjų bei viduramžių riterių meistriškumu.

Šventės organizatoriai atkūrė didvyrišką Kauno pilies gynėjų kovą su Kryžiuočių ordinu.

Šeštadienio dieną vainikavo inscenizuotas Kauno pilies šturmas, kuriame daugiau nei šimtas šventės dalyvių - riterių, raitelių, įvairių viduramžių personažų – užėmė istorinę pilį. Šventės organizatoriai atkūrė didvyrišką Kauno pilies gynėjų kovą su Kryžiuočių ordinu. Spektaklyje susijungė šviesų, ugnies ir pirotechnikos efektai. Kiek vėliau įvyko pagrindinis šventės koncertas su žvaigždėmis iš Latvijos - grupe „Auli“. Po koncerto dangų nutvieskė įspūdingi šventiniai fejerverkai.

 

Savaitgalį švęsti miesto gimtadienio atvyko garbūs svečiai iš miestų-partnerių, delegacijos iš Švedijos, Ukrainos, Latvijos, Italijos, Japonijos ambasadorė Kazuko Shiraishi, Ukrainos garbės konsulas Vygandas Blandis.

Kariuomenės vado kalavijas – riteriui Artūrui

Kauno pilies lomoje dvi dienas vyko tarptautinės riterių kovos. Septintus metus rengiamo tarptautinio turnyro Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti nugalėtoju tapo lietuvis. Iš viso finalinėse kovose susigrūmė septyni stipriausi riteriai iš Latvijos ir Lietuvos.

„Tikrai labai džiaugiuosi, jog po kelių metų pertraukos kalavijas pagaliau lieka Lietuvoje“, – teigė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Arvydas Pocius.

„Šventė pavyko puikiai, ir oro sąlygos iš tiesų buvo labai geros. Be abejo, tokio mąsto šventėse visuomet pasitaiko nesklandumų, bet šiuo atveju jie buvo minimalūs. Po šventės su komanda darėme aptarimą ir galime konstatuoti, jog šventė tikrai pavykusi“, - teigė kultūros centro „Tautos namai“ direktorė Jolita Rudgalvienė.

 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kauno žinios

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min