Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė: „Aktyvios moterys ypač svarbios kovoje su melo propaganda“

Dalia Grybauskaitė Kauno įgulos karininkų ramovėje
Prezidento kanceliarijos/ R.Dačkaus nuotr. / Dalia Grybauskaitė Kauno įgulos karininkų ramovėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Kaune viešėjusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarydama konferenciją „Žymiausios Lietuvos moterys istorijos tėkmėje“ pabrėžė moterų svarbą kuriant šalies ateitį ir stabilizuojant geopolitinę padėtį.

„Man teko dirbti su iškiliomis Lietuvos moterimis – politikėmis, menininkėmis, verslininkėmis. Visos jos – išsilavinusios, aktyvios, tačiau ne visada tinkamai įvertinamos. Tokie renginiai, kaip ši konferencija, ypač svarbūs. Juose prisimenama, kad lietuvių tauta, nors ir maža, tačiau visada buvo ryški ir išsilavinusi. Verta prisiminti tai, kad lietuvės moterys vienos pirmųjų, gavusių balsavimo teisę. Lietuvės nuo Barboros Radvilaitės laikų pralenkdavo laiką savo sprendimais, darbštumu, veiklumu, visuomeniškumu“, – atkreipė dėmesį šalies vadovė.

Lietuvės nuo Barboros Radvilaitės laikų pralenkdavo laiką savo sprendimais, darbštumu, veiklumu, visuomeniškumu

Sveikindama konferencijos dalyves Prezidentė linkėjo joms tapti pavyzdžiu. „Tai ypač svarbu dabar, keičiantis geopolitinei situacijai, kai reikia atsilaikyti prieš išorinę melo propagandą“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė džiaugėsi, kad Lietuvoje auga nauja aktyvių moterų karta. Kaip pavyzdį ji nurodė aktyvią merginą, kuri tapo šiemet Kaune įkurtos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų organizacijos prezidente.

„Prieš atvykdama į konferenciją buvau susitikime su Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų draugijos nariais. Su jais kalbėjome apie tokių žmonių įtraukimą į visuomenę. Susipažinau su šiemet įkurta nauja kurčiųjų organizacija, kuriai vadovauja jaunutė mergina, galinti tapti pavyzdžiu kitoms jaunoms moterims“, – kalbėjo prezidentė D.Grybauskaitė.

Pagrindinį tikslą pasiekė – moterys prasiskynė kelią į politiką

Lietuvos kariuomenės Kauno Įgulos karininkų ramovėje vykusi konferencija sutraukė keliasdešimt Lietuvoje veikiančių moterų organizacijų narių. Renginį organizavusios Lietuvos moterų lygos pirmininkė prof. Ona Voverienė džiaugėsi, kad 22 metus veikianti organizacija pasiekė pagrindinį savo tikslą – Lietuvos moterys politikoje gali reikštis laisvai. Tai įrodo ir paskutinės dvi kadencijos Seime, savivaldybėse.

Raimondos Mikalčiūtės nuotr./prof. Ona Voverienė
Raimondos Mikalčiūtės nuotr./prof. Ona Voverienė

„Praėjusią kadenciją aukščiausiuose politiniuose postuose buvo 5 moterys, šią – 6. Lietuvos pavyzdys neįtikėtinas, pas mus važiuoja kolegės iš Lenkijos, kitų šalių, domisi ir sveikina. Pamenu, kaip Lietuvos moterų lygos veiklos pradžioje pas mus atvykusios britės susižavėjusios pasakodavo apie Margaret Thatcher. Dabar ir mes turime savo Thatcher –  tai Dalia Grybauskaitė“, – džiaugėsi prof. O.Voverienė.

Jos nori likti politiškai nekaltos. Gink Dieve, kad kas nors neįtartų, jog kažkokiai partijai jaučia didesnį palankumą. Mūsų organizacija taip pat stengiasi likti nešališka, tačiau naujos narės į aktyvią veiklą vis tiek nenori įsitraukti. Turime tokių, kurios dalyvauja renginiuose, seminaruose. Bet narių mažėja, ypač Vilniuje.

Trijuose Lietuvos miestuose padalinius turinti organizacija atvira visoms moterims. Tačiau, pasak prof. O.Voverienės, pritraukti naujų narių sudėtinga. Jaunos moterys aktyvios, tačiau dažniausiai pageidauja likti politiškai neutralios.

„Jos nori likti politiškai nekaltos. Gink Dieve, kad kas nors neįtartų, jog kažkokiai partijai jaučia didesnį palankumą. Mūsų organizacija taip pat stengiasi likti nešališka, tačiau naujos narės į aktyvią veiklą vis tiek nenori įsitraukti. Turime tokių, kurios dalyvauja renginiuose, seminaruose. Bet narių mažėja, ypač Vilniuje“, – kalbėjo pašnekovė.

Šiuo metu daugiausia  narių yra Kaune – apie 40. Vilniuje 12. Dar yra padalinys Panevėžyje. Pasak prof. O.Voverienės, pagrindinis panevėžiečių rūpestis – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės muziejus.

„Vyrai iš savivaldybės (Panevėžio savivaldybės – aut. past.) jau daugiau nei  20 metų neranda reikalingų 250 tūkst. litų. Pinigai būtų skirti išpirkti butus žmonėms, kurie šiuo metu gyvena buvusiuose G.Petkevičaitės-Bitės namuose. Juose ir norime įrengti muziejų“, – sakė Lietuvos moterų lygos pirmininkė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min