Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 21d. 16:01

Raudondvario dvaro parką papuošė žemės meno kūriniai

Žemės menas Raudondvaryje
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Žemės menas Raudondvaryje

Raudondvaryje baigėsi penkias dienas trukęs tarptautinis Žemės meno festivalis „LandArt Raudondvaris 2016“, kuriame dalyvavo daugiau kaip 30 menininkų iš 10-ties pasaulio šalių.

Šiemet savo darbus dvaro parke pristatė trylika mišrių kolektyvų. Jiems vadovavo penki meistrai-mokytojai, tarp jų – ir vienas žymiausių pasaulio floristų, ilgametis Vatikano gėlininkas Peteris Hessas (Šveicarija).

Kauno rajono savivaldybės nuotr./„Land art“ kūrinių pristatymas Raudondvario dvare
Kauno rajono savivaldybės nuotr./„Land art“ kūrinių pristatymas Raudondvario dvare

Kaunietis floristas Marijus Gvildys yra užmezgęs ryšius su vienos žinomiausių Ispanijoje floristikos mokyklos SMILAX vadovu Pascualiu Jordi, kuris taip pat atvyko į renginį. Festivalyje taip pat dalyvavo Zigmuntas Sierodzanas (Lenkija), Vadimas Kazantskis (Rusija), Gabrielis Meneguzis (Italija), kiti žinomi menininkai. Šiemet floristai kūrybai naudojo ne tik medžių šakas, žievę, gėles, plaušą, uogų šakeles, bet ir riedulius.

2012 metais Kauno rajone pirmąkart surengtas festivalis tapo tradiciniu. Ir nors žemės menas Lietuvoje dar nėra toks populiarus kaip užsienyje, menininkai visada pateikia staigmenų ir praplečia gerbėjų ratą.

Pasak festivalio sumanytojo floristo M.Gvildžio, žemės menas atsirado kaip protestas prieš urbanizaciją ir vartotojišką požiūrį į prekybą meno kūriniais.

„Žemės meno kūriniai kuriami ne galerijoms ar aukcionams, jie nekilnojami ir neparduodami. Šis menas turi kitus tikslus: skatinti ekologiją, kurti traukos vietas bendruomenėms ir svečiams“, – sakė jis.

Pasigrožėti renginio dalyvių sukurtais kūriniais galima ir dabar – tereikia užsukti į Raudondvario dvaro parką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:59
05:54
01:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min