Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2017 07 12, 16:35

Šešiems konkurso „Kauno startuoliai“ nugalėtojams – 100 tūkst. eurų parama

Kauno miesto savivaldybė paskirstė 100 tūkst. eurų paramą jauno ir inovatyvaus verslo idėjoms įgyvendinti. Laureatus iš pusšimčio kandidatų atrinko ekspertų komisija, o šiam sprendimui antradienį pritarė Kauno miesto taryba, teigiama pranešime.
Šešiems konkurso „Kauno startuoliai“ nugalėtojams – 100 tūkst. eurų parama
Šešiems konkurso „Kauno startuoliai“ nugalėtojams – 100 tūkst. eurų parama / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

„Džiaugiamės, kad šiemet sulaukta brandžių idėjų. Dėl to programa tapo dar solidesnė, o komisijos nariams teko ypatingas iššūkis renkant laureatus. Kiekvienas projektas buvo savaip įdomus ir vertas dėmesio. Atrinkti didžiausią potencialą turintys ir Kaunui daugiausia naudos galintys atnešti verslai. Jiems ir padalinta miesto parama, kuri neabejotinai prisidės prie jaunų, kūrybingų ir šiuolaikiškų idėjų įgyvendinimo“, – šiųmečius „Kauno startuolius“ pozityviai įvertino vienas programos iniciatorių Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Finansinė miesto „injekcija“ artimiausiu metu atiteks šioms inovatyvioms verslo idėjoms: neinvazinis gliukozės kiekio kraujyje matuoklis „GlucoCarer“, naujoviškos medžiagos stereolitografiniams 3D spausdintuvams, skausmą malšinanti ultragarsinė apyrankė, mokomieji užduočių paketai Pradinukams.lt, cemento papuošalai – miesto architektūra, telpanti delne ir medicinos turizmo skatinimo projektas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./3D spausdintuvas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./3D spausdintuvas

Pirmasis projektas jau yra pelnęs aukščiausią apdovanojimą prestižiniame JAV „Silicio slėnio inovacijų iššūkio“ konkurse „Geriausios pasaulinio masto inovacijos“ kategorijoje. Jo esmė - palengvinti naštą diabetu sergantiems žmonėms gliukozės kiekį matuojant ant ausies nešiojamu specialiu elektroniniu prietaisu, kuris duomenis pateiktų į išmaniuosius prietaisus. Iš Kauno miesto biudžeto jam skirta per 26 tūkst. eurų.

Trečius metus Kaune rengiama jaunimo verslo skatinimo programa „Kauno startuoliai“ šiemet sulaukė 49 paraiškų. Nuo praėjusių metų jos biudžetas buvo padidintas iki 100 tūkst. eurų, o vertinti idėjas ėmėsi specialiai tam suburta įvairių sričių profesionalų komisija, kurią sudarė bankininkai, investuotojai, verslininkai ir kiti kompetentingi ekspertai.

Anot S.Kairio, vos pasibaigus šių metų lėšų dalyboms, prasidės diskusijos , kaip programa turėtų vystytis toliau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min