Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 12d. 11:50

Spyriai, kuriantys bendruomenę: braziliška Capoeira – pabėgėlių integracijos įrankis

Capoeiros mokymai Kaune
Asociacijos "Aktyvus jaunimas" nuotr. / Capoeiros mokymai Kaune

Kas yra Lietuvoje vis dar egzotiškai skambanti Capoeira? Nors iš pirmo žvilgsnio ji panaši į šokį, tai yra kovos menas, atkeliavęs iš Brazilijos. Kilęs juodaodžių vergų bendruomenėse, jis apjungia šokį, kovą, akrobatiką ir gyvai grojamą specifinę muziką. Vienas galingiausių šio kovos meno aspektų – tai kito žmogaus pajautimas, vienybės ir bendruomeniškumo pojūtis.

Kaip pranešimu spaudai informuoja asociacija „Aktyvus jaunimas“, Capoeira lavina koordinaciją, stiprina raumenis, padeda sutelkti dėmesį, pajausti ritmą.

Gali pasirodyti keista, jog inscenizuota kova kuria bendruomeniškumo pojūtį, o ne atvirkščiai – gilina atskirtį ir susipriešinimą. Turbūt reiktų pradėti nuo to, jog capoeiros kova vadinama „žaidimu“ ir jos tikslas nėra nugalėti varžovą. Sustojus į ratą, skambant gyvai muzikai, visiems dainuojant, du oponentai išeina į rato vidurį „pasižaisti“ – kovojama plastiškais judesiais neliečiant vienas kito. Šis buvimas rate, pagarba varžovui ir muzika sukuria bendruomenės pojūtį, buvimo drauge šventę.

Įrodyta, jog sportas padeda ugdyti komandinio darbo įgūdžius, pagarbą, teisingumą, atkaklumą. Tačiau būtent Capoeiros bendruomeniškumo potencialą galima panaudoti nuo karo ir negandų nukentėjusių žmonių reintegracijai.

VIDEO: Capoeira, kaip socialinis įrankis, naudojamas ir Sirijoje

Nevyriausybinės organizacijos, dirbančios Sirijoje, panaudojo Capoeirą kaip socialinį įrankį dirbdamos su pabėgėliais. Tai turėjo didžiulį teigiamą poveikį palaikant žmonių moralę, jų integraciją bei pastangas išsaugoti karo paliestų vaikų vaikystę.

Įkvėpta šios idėjos, asociacija „Aktyvus jaunimas“ parengė ES finansuojamą projektą 3C – Capoeira Connects Community. Juo bus siekiama sumažinti Lietuvoje gyvenančių pabėgėlių socialinę atskirtį ir stiprinti jų motyvaciją bei ryšį su visuomene, pasitelkiant Capoeirą.

Viena pirmųjų projekto veiklų buvo jaunimo ir sporto darbuotojų mokymai Kaune, vykę kovo 7-10 d. 20 jaunų ir entuziastingų žmonių bendradarbiavo su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos pabėgėlių ir migrantų centru InLT bei Kaunas Capoeira bendruomene, siekdama įgyti žinių ir įgūdžių, galinčių padėti Lietuvoje gyvenantiems pabėgėliams integruotis į visuomenę.

Capoeira mokymai Kaune

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Interviu

Video

17:24
00:38
13:16

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min