Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

10 faktų apie „Kino pavasario“ filmą „Paslaptingas kelias“

Filmo „Paslapčių kelias“ kadras
Filmo „Paslapčių kelias“ kadras
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas iš „Kino pavasario“ filmų – režisieriaus Ivano Seno veiksmo juosta „Paslaptingas kelias“. Sidnėjaus kino festivalį pradėjusi kino juosta, buvo rodoma ir Toronto kino festivalyje. Tai – filmas, kurio praleisti nereiktų. Pateikiame dešimt faktų, kodėl.

Siužetas:

Filmo kūrėjai žiūrovui pasakoja pernelyg ilgai didmiestyje užsibuvusio, aborigenų kilmės detektyvo, Džėjaus Svono grįžimą į gimtąjį miestelį. Jam paskiriama rezonansinė byla – aborigenės paauglės žmogžudystė. Tačiau miestelio policijos skyriuje dominuoja baltaodžiai pareigūnai, tad Džėjus jaučiasi svetimas, pažemintas ir atstumtas, kaip ir visi aborigenų bendruomenės nariai. Slaptus planus rezgantys kolegos nerodo ypatingo noro bendradarbiauti su doru policininku. Žingsnis po žingsnio vienišius Džėjus išsiaiškina vis daugiau šiurpios tiesos apie narkotikų mafijos voratinklį, į kurį įsipainioję korumpuoti policininkai ir serijinis žudikas.

VIDEO: Filmo „Paslapčių kelias“ anonsas

Pateikiame 10 faktų, kuriuos sužinoję tik dar labiau nekantrausite pamatyti šį filmą. 

1.Režisierius pripažįsta, kad didžiausią įtaką filmui padarė režisierių brolių Coenų filmas „Šioje šalyje nėra vietos senukams“.

2. Finalinė filmo „Paslaptingas kelias“ scena, kuri be žodžių trunka 20 minučių, įtampą sukels ir veiksmo filmų nemėgstantiems žiūrovams.

3. Aktorius Jackas Thompsonas kino mylėtojams turėtų būti žinomas iš tokių filmų kaip „Australija“, „Didysis Getsbis“.

4. Filmo režisierius stengėsi žiūrovui suteikti tiek informacijos, kiek žino ir pagrindinis filmo veikėjas. Taip siekiama sutapatinti eilinį filmo žiūrovą su kriminalą narpliojančiu detektyvu. 

5. Socialinės ir rasinės atskirties problemas nagrinėjančio režisieriaus mama yra kilusi iš senos vietinės Australijos genties

6. Režisieriaus artimųjų rate buvo atsitikusi filme pasakojama istorija – mamos pusseserės kūnas buvo rastas dykumoje. 

7. Britų ir australų kraujo turintis „Paslapčių kelio“ aktorius Hugo Weaving vaidino filmuose „Debesų žemėlapis“, „Matrica“, „Žiedų valdovas“.

8. Filmo režisierius teigia, kad filmo aplinka ir kraštovaizdis – dar vienas pagrindinis filmo aktorius.

9. Pagrindinis aktorius Aaronas Pedersenas su juostos režisieriumi jau yra sutaręs dėl dviejų tolimesnių projektų.

10. Filmo garso takelį parašė pats režisierius Ivanas Senas. 

Apie filmą atsiliepimą yra parašęs filosofas, rašytojas, scenaristas Kristupas Sabolius. Jis „Paslapčių kelią“ pavadino detektyvu su paklaida ir pridūrė: „Paslapčių kelias“ galėtų būti bendras brolių Coenų, Michaelio Haneke ir Carloso Reygadaso kūrinys. <...> tirdamas žmogžudystę surandi daugiau nei nusikaltėlį, bet ir Australijos pusdykumių peizažus, kai kinematografinio laiko ritmas ir vizualinės pauzės maišo estetizmą su subtilaus rasizmo ir vergovės formomis, kai kaltė ištirpsta tarp skurdžių priemiesčių interjerų ir visuotinės narkomafijos tinklo, kai kalti yra ne tik korumpuoti policininkai, bet ir jų aukos“.

Visą K. Saboliaus komentarą galite perskaityti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min