Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apdovanotoje juostoje „Kilimandžaro sniegynai“ – bedarbystės žaizdos Europoje

Filmas „Kilimandžaro sniegynai“
"Kino pavasaris" / Filmas „Kilimandžaro sniegynai“
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinių filmų gerbėjai festivalyje „Kino pavasaris“ turės progą pažiūrėti ypatingą europietišką filmą – LUX kino apdovanojimą laimėjusią kino juostą „Kilimandžaro sniegynai“.

LUX kino apdovanojimas Europos parlamente Briuselyje jau penktus metus teikiamas filmams, kurie atskleidžia kultūrinę Europos įvairovę ir universalias vertybes. Šiais metais iš 10 pretendentų geriausiu pripažintas prancūzo Roberto Guédiguiano režisuotas „Kilimandžaro sniegynai“ („Snows of Kilimanjaro“).

Victoro Hugo poemos ir Ernesto Hemingway romano įkvėptas filmas su kalnais nieko bendro neturi. Jame  režisierius vaizduoja  Marselio darbininkus ir jų aistringai sprendžiamas socialines problemas. Į detektyvinę istoriją įpinama nedarbo tema bei iš to kylantys nusikaltimai, o visą filmą persmelkia šiandieninei visuomenei aktuali mintis – pažvelgus iš arčiau į kito žmogaus situaciją, net į nusikaltėlio, galime rasti priežasčių suprasti jį ir jam atleisti.

Šiame filme vaidina režisieriaus žmona Ariane Ascaride ir aktorius Jeanas Pierras Darrousinas. Įdomu  tai, kad juos režisierius ekrane suporuoja beveik kiekviename savo filme.

Filmas „Kilimandžaro sniegynai“  iš Lietuvos kino salių keliaus į kitas Europos Sąjungos šalis.  90 tūkst. eurų  LUX premija skirta subtitruoti jį visomis oficialiomis ES kalbomis, pritaikyti regėjimo ar klausos negalią turintiems žmonėms. Tokiu būdu Europos Parlamentas siekia padėti žemyno kinui peržengti valstybių sienas ir įveikti kalbų barjerus.

LUX premiją nuo 2007 m. jau yra laimėję tokie filmai kaip „Kitoje pusėje“ („The edge of heaven“, rež.  Fatih Ahin) „Lornos tylėjimas“ („Lorna‘s silence“, rež. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne) „Kai mes išeinam“  („When we leave“, rež. Feo Aladag) „Sveiki atvykę“, ( „Welcome“, rež. Philippe Lioret). Visi jie rodyti Lietuvoje.

Filmo „Kilimandžaro sniegynai“  seansų laiką  tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris“ galima rasti interneto puslapyje www.kinopavasaris.lt, programos aprašyme.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min